Filip Kaczmarek został reprezentantem Polski do lat 16 w piłce nożnej. Urodził się w Kudowie-Zdroju, ale teraz gra w Pradze

piątek, 17.2.2023 13:44 1389 0

Filip Kaczmarek [rocznik 2007] przeszedł do Sparty Praga i pierwszy raz pojechał na zgrupowanie polskiej reprezentacji U-16. Chcą nam go jednak zabrać Czesi… Historią Filipa zajął się „Przegląd Sportowy”.

W Polsce nigdy nie grał, pierwsze kroki piłkarskie jako pięciolatek stawiał w FK Nachod. „Było stosunkowo blisko, kilkanaście kilometrów” – opowiada „Przeglądowi” Tomasz Kaczmarek, tata Filipa. Dziś Robin Metzner, trener młodzieży w FK Nachod. Jest dumny, że Filip przeszedł do Sparty, która uchodzi za najlepiej szkolący młodych zawodników klub w Czechach.

Była możliwość, żeby jeszcze jako 9-letni chłopak trafił do Śląska Wrocław. „Był na jego obozie, treningach. Jednak wielkiej determinacji klub nie przedstawiał, by ściągnąć [go] na stałe” – mówi ojciec Filipa. Syn chciał spróbować więc w Czechach, najpierw w FC Hradec Kralove. Z ta drużyną zdobył mistrzostwo Czech U-12, rok temu wicemistrzostwo  centralnej ligi żaków. Teraz w Pradze  nikt nie daje gwarancji, że zrobi wielką karierę, ale klub zapewnia mu wszystkie narzędzia i warunki.

„Po transferze do Sparty przyszło powołanie do polskiej kadry U-16, Czesi jednak z chłopaka nie rezygnują. Wiedzą, że z ich krajem związany jest przez większość życia, tam chodzi do szkoły, ma kolegów. Czechy to jego środowisko. W tej chwili jednak liczą się barwy biało-czerwone” – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”. [-]

Zdjęcie: FC Hradec Kralove

Dodaj komentarz

Komentarze (0)