Festyn z WKS Śląsk w Ołdrzychowicach Kłodzkich

środa, 5.7.2017 14:33 6020 0

W niedzielę 25 czerwca na boiskach sportowych w Ołdrzychowicach Kłodzkich odbył się Festyn Rodzinny z WKS Śląsk, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Akademię Piłkarską „Dzieci Śląska” - Filię WKS Śląsk Wrocław/Gmina Kłodzko, przy pomocy Ośrodka Kultury Gminy Kłodzko i Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich, pod patronatem wójta gminy Kłodzko.

W ramach tej rodzinnej imprezy, na którą rodzice przyprowadzili swoje pociechy, rozegrano turniej piłki nożnej w trzech kategoriach wiekowych: Żak (rocznik 2009 i młodsi), Orlik (2006-2008) oraz Młodzik (2004-2005). Dodatkową atrakcją i specjalnym gościem turnieju był ... ŚLĄZAK! Maskotka klubu WKS Śląsk Wrocław!

Imprezę otworzył trener koordynator ds. Filii WKS Śląsk Mariusz Jastrzębski. W turnieju dziecięcym wystartowało 26 zespołów, a łączna liczba zawodników biorących udział w rozgrywkach wyniosła 232 osoby!

W grupie Żak utworzono 2 grupy:

W grupie pierwszej zagrały zespoły:

1. Orlęta Krosnowice

2. AP Goal Kamieniec Ząbkowicki I

3. Orle Międzylesie

4. Filia WKS Śląsk – Stary Wielisław

5. UKS AP „Dzieci Śląska” Wojbórz

W grupie drugiej zagrały zespoły:

1. Hutnik Szczytna

2. Filia WKS Śląsk – Stoszowice

3. Śnieżnik Domaszków

4. AP Goal Kamieniec Ząbkowicki II

5. UKS AP „Dzieci Śląska” Ołdrzychowice Kłodzkie

6. Trojan Lądek Zdrój

6. W tej kategorii wiekowej nie prowadzono klasyfikacji. Liczyła się przede wszystkim zdrowa rywalizacja i dobra zabawa!

W grupie Orlik również utworzono 2 grupy:

Grupa 1:

1. Hutnik Szczytna

2. Śnieżnik Domaszków

3. Orlęta Krosnowice

4. AP Goal Kamieniec Ząbkowicki I

5. Trojan Lądek Zdrój

Grupa 2:

1. Filia WKS Śląsk Stoszowice

2. Orle Międzylesie

3. AP Goal Kamieniec Ząbkowicki II

4. UKS AP „Dzieci Śląska”

W tej kategorii wiekowej zespoły rywalizowały o Puchar Wójta Gminy Kłodzko. Do finału awansowały zwycięzcy grup, natomiast drużyny z drugich miejsc zagrały o 3 miejsce. Finał został rozegrany pomiędzy drużynami Orląt Krosnowice a UKS AP „Dzieci Śląska”. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, ponieważ mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Zwycięzcami tego pojedynku okazali się zawodnicy Orląt, którzy lepiej wykonywali „11” i zwyciężyli 4:2. Na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Orle Międzylesie, który również wygrał swój mecz ze Śnieżnikiem Domaszków po serii rzutów karnych.

W kategorii wiekowej Młodzik utworzono jedną grupę:

1. Filia WKS Śląsk Stoszowice

2. Śnieżnik Domaszków

3. UKS AP „Dzieci Śląska”

4. Filia WKS Śląsk Kondratowice

5. Filia WKS Śląsk Stary Wielisław

6. Orlęta Krosnowice

Po rozegraniu wszystkich meczów w systemie „każdy z każdym” zwycięzcami zostali zawodnicy Śnieżnika Domaszków. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS AP „Dzieci Śląska”, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Orląt Krosnowice.

Dzięki trenerom i rodzicom zawodników udało się zorganizować ciekawą imprezę, która wzbudziła wiele emocji zarówno na boisku jak i na trybunach. Przygotowana przez rodziców kawiarenka serwowała pyszne frytki, kiełbaski z grilla oraz ciasto.

Na boisku walczono „do upadłego” ale zachowując zasady fair play. Licznie zgromadzeni kibice gromkimi brawami nagradzali popisy zawodników. Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na podsumowanie i zakończenie turnieju podczas Festynu Rodzinnego z WKS Śląsk w Gminie Kłodzko. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a każdy zawodnik został uhonorowany medalem za uczestnictwo w turnieju.

Głównym zamiarem organizowanego turnieju były dla nas rozgrywki naszych drużyn, które pozwalają nam zaobserwować wyróżniających się piłkarzy, sprawdzić pracę trenerów Filii WKS Śląsk, którzy pracują pod jednym systemem szkolenia WKS-u oraz spędzić mile czas wśród kolegów z innych miejscowości. Dodatkowo zaprosiliśmy kilka zespołów naszego powiatu - powiedział trener Mariusz Jastrzębski - Każdy z uczestników turnieju w ciągu tych 5 godzin porządnie się wyszalał na boisku, a o to nam chodziło. Cieszy mnie, że udało nam się zorganizować tak dużą imprezę, bo oprócz zawodników których było 232 w 26 zespołach, licznie przybyli także rodzice oraz kibice. Dopisała pogoda i bardzo miło spędziliśmy niedzielę! Za pomoc w organizacji imprezy kierujemy serdeczne podziękowania dla: wójta gminy Kłodzko Stanisława Longawy oraz pracowników urzędu, GOKSiR w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich oraz wszystkich rodziców.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)