Festyn Rodzinny z WKS Śląsk Wrocław

środa, 8.7.2015 16:41 3526 0

W ostatnią niedzielę czerwca na boiskach sportowych w Ołdrzychowicach Kłodzkich odbył się Festyn Rodzinny z WKS Śląsk Wrocław, zorganizowany przez Filię WKS Śląsk Wrocław/Gmina Kłodzko, przy pomocy Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko i Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich, pod patronatem wójta gminy Kłodzko.

W ramach imprezy, na którą rodzice przyprowadzili swoje pociechy, rozegrano turniej piłki nożnej Filii WKS Śląsk roczników 2002-2004 oraz 2005-2006, a po południu swoje siły sprawdzili także seniorzy. Dodatkową atrakcją i specjalnym gościem turnieju był ... ŚLĄZAK! Maskotka klubu WKS Śląsk Wrocław!

Uroczystość otworzyli wójt gminy Kłodzko Stanisław Longawa i trener koordynator ds. Filii WKS Śląsk Mariusz Jastrzębski.

W turnieju dziecięcym wystartowało 12 zespołów. W grupie orlik (2005-2006) zagrały zespoły Filii z Barda, Kostomłotów (2 drużyny), Pęgowa i gminy Kłodzko 2 zespoły) rozgrywając swoje mecze na boisku orlik. Natomiast w grupie młodzik (2002-2004) rywalizowały zespoły Barda, Kondratowic, Kostomłotów (2 drużyny), Pęgowa i gminy Kłodzko rozgrywając swoje mecze na 2 boiskach trawiastych.

Drużyny odbywały mecze każda z każdą, a jedna rywalizacja trwała 15 minut.

Dzięki trenerom i rodzicom zawodników udało się zorganizować ciekawą imprezę, która wzbudziła wiele emocji zarówno na boisku jak i na trybunach. Na boisku walczono „do upadłego” ale zachowując zasady fair play. Licznie zgromadzeni kibice gromkimi brawami nagradzali popisy zawodników.

Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na podsumowanie i zakończenie turnieju Filii WKS Śląsk w gminie Kłodzko. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i puchary, a każdy zawodnik został uhonorowany medalem za uczestnictwo w turnieju.

- Głównym zamiarem organizowanego turnieju były dla nas rozgrywki naszych drużyn, które pozwalają nam zaobserwować wyróżniających się piłkarzy, sprawdzić pracę trenerów, którzy pracują pod jednym systemem szkolenia WKS-u oraz spędzić mile czas wśród kolegów z innych miejscowości naszego województwa, które są w zrzeszone w gronie naszych Filii - powiedział trener M. Jastrzębski - Każdy z uczestników turnieju w ciągu tych 5 godzin porządnie się wyszalał na boisku, a o to nam chodziło. Przy okazji obserwowaliśmy jak sprawdza się nasz system szkolenia, które otrzymaliśmy od WKS-u. Cieszy mnie, że udało nam się zorganizować tak dużą imprezę, bo oprócz zawodników których było 136 w 12 zespołach, licznie przybyli także rodzice oraz kibice. W naszych turniejach staramy się nie prowadzić żadnych klasyfikacji i miejsc, nie chodzi nam o wygrywanie na siłę turnieju, bo każdy zawodnik zasługuje na medal, a dodatkowo wszystkie drużyny zostają uhonorowane dyplomem i pucharem!

Po zakończeniu turnieju dzieci odbył się wieczorny turniej seniorów. Do rywalizacji zgłosiły się 4 zespoły: Piekarnia Kajzerka, Bobi Team Kłodzko, Lechia Ołdrzychowice i ATS Wojbórz. Tutaj walczono już o Puchar Filii WKS Śląsk. Po emocjonujących meczach zwycięzcą turnieju została drużyna ATS-u Wojbórz, na drugim miejscu rywalizację zakończyła drużyna Bobi Team Kłodzko, a trzecie miejsce zajął zespół Lechii Ołdrzychowice.

Inf.pras.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)