komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Elektromobilność w Sudetach – dbamy o czyste powietrze!

poniedziałek, 2.12.2019 10:14 , komentarze: 6 , odsłony: 2242
kategorie artykułu:

W ramach projektu pn.: „e-Sudety” w dniach 5-6 grudnia br. w Polanicy-Zdroju odbędzie się konferencja wraz z debatą i panelami naukowymi pn.: „e-Sudety elektromobilność w kontekście dbałości o czyste powietrze – rozwiązania dla samorządów”. Partnerem głównym wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Patronat Honorowy objął Minister Klimatu Michał Kurtyka, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Projekt e – Sudety obejmuje swoim zasięgiem miejscowości uzdrowiskowe Ziemi Kłodzkiej oraz pozostałe miejscowości atrakcyjne turystycznie w regionie Sudetów. Główne założenia projektu skupiają się na podnoszeniu świadomości w kierunku dbałości o czyste powietrze i upowszechnianie pojazdów elektrycznych. W ramach e-Sudety zaplanowano montaż 23 stacji ładowania samochodów elektrycznych, które powstają przy współpracy PGE Nowa Energia. Uruchomiono i oficjalnie oddano do użytku stacje ładowania w Lądku-Zdroju, Szczytnej i Polanicy-Zdroju, zaś w ostatnim tygodniu także w Międzylesiu, Kamiennej Górze oraz Dzierżoniowie. Montaż kolejnych stacji będzie odbywała się systematycznie, według kolejności realizacji przyłączeń i odbiorów technicznych. Zakończenie budowy sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych w regionie Sudetów jest planowane do końca I połowy 2020r.

 

Realizowana sieć stacji ładowania jest fundamentem do podejmowania działań promocyjnych, PR oraz eventowych w kierunku promowania elektromobilności i podnoszenia świadomości w aspekcie dbałości o czyste powietrze. To także punkt wyjścia do dalszego rozwoju infrastruktury zmierzającej do popularyzacji pojazdów elektrycznych, w tym transportu publicznego i rowerów elektrycznych w ten sposób, by rozwijać ekoturystykę i poznawać atrakcje regionu.

W programie konferencji, która odbędzie się w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdrój w dniach 5-6 grudnia zaplanowano podjęcie istotnych aspektów koniecznych do rozwoju elektromobilności, m.in. instrumenty wsparcia dla samorządów, korzyści wynikające z Funduszu Transportu Niskoemisyjnego, kierunki rozwoju nowych obszarów biznesu poprzez budowę sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych, testy samochodów elektrycznych; osobowych i dostawczych, oferta w zakresie transportu publicznego, istota współdzielenia pojazdów, infrastruktura wspomagająca rozwój ekoturystyki, konieczność współpracy w kierunku rozwoju elektromobilności.

- W regionie Sudetów powstają kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych, co ma fundamentalne znaczenie dla upowszechniania samochodów elektrycznych i rozwój ekoturystyki w regionie. To także punkt wyjścia do rozwoju niskoemisyjnego transportu publicznego i wprowadzania elektrycznych pojazdów komunalnych. Wierzę, że region Sudetów stanie się ambasadorem elektromobilności w Polsce. Podstawą sukcesu jest współpraca na płaszczyźnie administracji rządowej, samorządowej, świata biznesu, dostawców energii i stacji ładowania. Udział licznych Partnerów w zaplanowanej konferencji jest wyrazem dobrej współpracy, co bardzo nas cieszy - mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu e-Sudety.

Projekt e-Sudety jest zgodny z założeniami, które wytycza ustawa o elektromobilności - w trosce o środowisko naturalne w kierunku zmniejszania poziomu spalin oraz redukcji hałasu.

Partnerem Głównym wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., zaś Partnerami : NISSAN SALES CEE, Renault Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze, Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Elektrotechniki , AUTOSAN, Rafako i Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Współpraca merytoryczna: Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich, Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania. Gospodarzem konferencji jest Burmistrz Miasta Polanica- Zdrój oraz Teatr Zdrojowy.

 

Wasze komentarze

wez sie do roboty to cie bedzie stac.
niedziela, 08.12.2019 00:27 autor: dejw
Polanica Zdrój to "doskonałe" miejsce na tego rodzaju rozważania. Proponuję...
poniedziałek, 02.12.2019 11:05 autor: tak_na_trzeźwo
W punkt. Szału można dostać od tych pozowanych inicjatyw. Jest...
poniedziałek, 02.12.2019 11:53 autor: Bogobojowy
DO WIADOMOSCI MINISTRA M, KURTYKA ROZWINIETE KRAJE ...
środa, 04.12.2019 19:30 autor: EKO
Jeszcze chwilka już zapędy są na samochody na wodór tak...
poniedziałek, 02.12.2019 14:46 autor: realista
piątek, 25.9.2020 20:12
9
piątek, 25.9.2020 08:31
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK