komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 25 listopada 2020

Erazma, Katarzyny

Dzień Ratownika w Sudeckiej Grupie GOPR

niedziela, 25.10.2020 12:46 , komentarze: 1 , odsłony: 1129
kategorie artykułu:

Tegoroczny Dzień Ratownika był jak wszystko w tym roku naznaczony reżimem aktualnych restrykcji. Naczelnik i prezes, robili co mogli, aby mimo wszystko zapewnić wyjątkowość i podniosłość tego dnia. Było to niezwykle trudne, ponieważ uroczystość została ograniczona do niezbędnego minimum czasu trwania i ilości uczestników.

- Nie mogli w nim uczestniczyć wszyscy ratownicy i nie mogliśmy zaprosić naszych przyjaciół z firm, instytucji i urzędów wspierających realizację misji ratownictwa górskiego. Najważniejszym momentem tej uroczystości, było jak zawsze złożenie przysięgi przez Pawła Kajzerek. Cieszymy się, że Paweł zakończył staż kandydacki, jednak przykro nam, że nie mogliśmy dopełnić wszystkich tradycji związanych z tym faktem w pełnym gremium - mówią ratownicy Sudeckiej Grupy GOPR. 

Kolejnym elementem dnia ratownika, było wprowadzenie nowego sztandaru.

- Kolega Jacek Malinowski, przedstawiciel komitetu organizacyjnego ufundowania sztandaru, odczytał akt nadania sztandaru i przekazał nowy sztandar Prezesowi Jackowi Koziarkowi. Ratownik a zarazem Kapelan naszej Grupy, ksiądz Artur Szela poświęcił sztandar. Szczególne podziękowania kierujemy do całego komitetu, tj. Krzysztofa Baldy, Jacka Malinowskiego i Krzysztofa Tim, oraz wszystkim którzy przekazali datki na ten cel. Podczas krótkiej uroczystości, znalazł się również czas na przekazanie podziękowań założycielom Klubu Seniora „Calcium” z okazji 15-lecia klubu. Założyciele w osobach Jan Gębarowski, Teodor Schubert, Lesław Załubko , niestety nie mogli być obecni i osobiście odebrać podziękowania, ze względu na obowiązujące ograniczenia - relacjonują ratownicy. 

Sudecka Grupa GOPR

 

Wasze komentarze

Brawa dla dzielnych ratowników GOPR
poniedziałek, 26.10.2020 10:52 autor:
poniedziałek, 23.11.2020 08:56
poniedziałek, 16.11.2020 13:31
wtorek, 3.11.2020 10:19
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele