komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

Dzień (i noc świętojańska) w Pałacu

wtorek, 19.6.2018 08:29 , komentarze: 0 , odsłony: 809
kategorie artykułu:

Otwarcie Festiwalu Wrażeń, promocja Ziemi Kłodzkiej, bajeczna kawa przygotowana przez Leszka Kopcio z Białej Lokomotywy, kiermasz wytworów rękodzielników i artystów, ekologiczne i tradycyjne smakołyki regionalne, targ staroci i występy Grabów City Band, zespołu wokalnego Con Grazia i Bystrzyckiego Kwartetu Gitarowego – to wszystko chcemy zaproponować Państwu w dniach 23 i 24 czerwca w Pałacu w Gorzanowie podczas I Jarmarku Świętojańskiego.
Gorzanów, położony w Kotlinie Kłodzkiej, nad Nysą Kłodzką, u podnóża Gór Bystrzyckich kryje przepiękną, renesansowo-barokową perłę – unikatowy, ogromny pałac, nad którego odbudową sprawuje pieczę Fundacja Pałac Gorzanów. W czasie trwania Jarmarku chcemy podzielić się tym wyjątkowym miejscem i atmosferą oraz dostarczyć Państwu niezapomnianych przeżyć przy wtórze kurantów odrestaurowanego zegara pałacowej wieży.


W sobotę, 23 czerwca zapraszamy na występy swingowo-funkowego Grabów City Band oraz Chóru Dziecięcego i Zespołu wokalnego Con Grazia, a także Bystrzyckiego Kwartetu Gitarowego i duetu Micro Duo. Tego dnia otwieramy z Towarzystwem Miłośników Gorzanowa Festiwal Wrażeń – dowiecie się Państwo, jak możecie spędzić lato na Dolnym Śląsku i w Czechach. Oprócz pokrzepienia ducha, zaprosimy do pokrzepienia ciała. Będzie z nami również Leszek Kopcio – „poeta kawy” z Nowej Rudy, gdzie prowadzi kultową już kawiarnię „Biała Lokomotywa”. Przygotuje kawę macerowaną i polczeszkę – wyjątkową kawę o specjalnej recepturze. Będą wspaniałe, śląskie pierniki, miód, tradycyjne soki malinowe, swojskie chleby i ciasta, regionalne piwo. Nasze działania wspomogą również animatorzy z Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika.


Niedziela, 24 czerwca, to dalszy ciąg radości ciała i ducha, dalszy ciąg kiermaszu rzeczy absolutnie wyjątkowych, nierzadko jednoegzemplarzowych oraz targu staroci. Będą mieli w czym wybierać wszyscy ceniący wartość i urodę artystycznego rękodzieła, nie zabraknie też pomysłów na prezenty dla młodszych i starszych. Zapraszamy również na wspaniały kociołek, bigos i swojską grochówkę, domowe ciasta i naleśniki.


Jarmark i wszystkie występy towarzyszące będą odbywały się na pałacowych dziedzińcach i wyznaczonych pomieszczeniach samego pałacu, które w tych dniach zostaną udostępnione publiczności. Poczujecie Państwo magię i wspaniałą atmosferę tego miejsca, gdzie już niedługo mamy nadzieję otworzyć muzeum i teatr.

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 18.2.2019 18:41
poniedziałek, 18.2.2019 11:13
poniedziałek, 18.2.2019 11:03
piątek, 15.2.2019 09:57
piątek, 15.2.2019 09:38
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele