komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 5 marca 2021

Adriana, Fryderyka

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku rozmawiał z młodzieżą o dyskryminacji

piątek, 12.2.2021 15:48 , komentarze: 0 , odsłony: 590
kategorie artykułu:

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku rozmawiał z młodzieżą o bezpieczeństwie wykorzystując formę zdalnej komunikacji. Omówione zostały zagadnienia dotyczące przeciwdziałaniu przestępstwom z nienawiści i dyskryminacji.

Podczas trwającej pandemii policjanci nadal uczestniczą w działaniach prewencyjnych na rzecz bezpieczeństwa uczniów szkól powiatu kłodzkiego. Dzielnicowy asp. Grzegorz Piech  z kłodzkiej komendy wykorzystując formę zdalnej komunikacji przeprowadził zajęcia na temat bezpieczeństwa. Omówił zagadnienia dotyczące dyskryminacji. Rozmawiał z młodzieżą również  na temat działań profilaktycznych  w obszarze  przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych. Policjant zwrócili również  uwagę na zagadnienia dotyczące hejtu i mowy nienawiści. Omówił sposoby radzenia sobie z hejtem oraz konsekwencji prawnych  z nim związanych.

Głównym celem tej akcji jest zapewnienie dostępu uczniom szkół do profilaktyki również podczas zdalnego nauczania. Kłodzcy policjanci zapowiadają kolejne zajęcia profilaktyczne w tej formie dla uczniów szkół powiatu kłodzkiego.

W spotkaniu online uczestniczyli uczniowie szkół średnich, nauczyciele i pedagodzy.

podinspektor Wioletta Martuszewska

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele