Działania funkcjonariuszy kłodzkiej drogówki na terenie naszego powiatu

poniedziałek, 2.8.2021 15:56 853 0

Podczas codziennej służby policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych i eliminowanie przypadków łamania przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Podczas ubiegłej doby na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki przeprowadzili 131 kontroli drogowych oraz sprawdzili stan trzeźwości u 124 kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 52 mandaty karne, zastosowali 14 pouczeń, zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych w kontrolowanych pojazdach mechanicznych oraz zatrzymali 1 prawo jazdy w związku przekroczeniem prędkości powyżej  50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze ujawnili 1 motocyklistę i 1 rowerzystę poruszających się po drogach będąc w stanie nietrzeźwości. Podczas minionej doby na terenie powiatu kłodzkiego zaistniało 11 kolizji drogowych i 1 wypadek drogowy.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków do jakich dochodzi na drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, jazda pod wpływem alkoholu i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)