komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 16 maja 2021

Andrzeja, Jedrzeja

Dyrektorka OPS w Kłodzku złożyła rezygnację ze stanowiska

piątek, 30.4.2021 08:39 , odsłony: 3299
kategorie artykułu:

Po kontroli, jaka została przeprowadzona w kłodzkim Ośrodku Pomocy Społecznej, po tragicznej śmierci 3-letniej Hani, burmistrz Kłodzka, Michał Piszko miał zdecydować o konsekwencjach wobec dyrektor tej placówki. Ta sama zrezygnowała jednak ze stanowiska. 

- 26 kwietnia 2021 r. Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodzku złożyła w Urzędzie Miasta w Kłodzku rezygnację z pracy, która została przyjęta przez burmistrza. Jednocześnie informujemy, że w OPS w Kłodzku została zakończona druga część kontroli w zakresie: pracy asystentów rodziny zatrudnionych w OPS w Kłodzku dokonana na podstawie kontroli dokumentacji – teczek osobowych poszczególnych rodzin. Kontrolą doraźną objęto 20 dokumentacji rodzin wspieranych przez asystentów, w których kontrolujący stwierdził nieprawidłowości popełnianych nie tylko przez asystentów rodzin, ale także przez innych pracowników związanych z realizacją wsparcia dla rodzin dysfunkcyjnych. Z realizacją wniosków pokontrolnych i poprawą realizacji zadań będzie musiało uporać się, i to w trybie pilnym, nowe kierownictwo placówki - informuje Daniel Jakubowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kłodzku. 

 

Czytaj także: Są wyniki kontroli OPS w Kłodzku w związku ze śmiercią 3-letniej Hani. Asystent już wcześniej odnotowywał siniaki na twarzy dziecka

 
czwartek, 13.5.2021 11:00
8