Dwa medale dla Katarzyny Węgrzyn! 22-latka z Trzebieszowic zdobyła srebro i brąz na turnieju we Włoszech [FILM]

niedziela, 17.12.2023 18:50 2541 0

Znakomicie zakończył się dla reprezentacji Polski w tenisie stołowym ostatni tegoroczny turniej z cyklu WTT Feeder. Podczas zawodów rozgrywanych we włoskiej miejscowości Biella biało-czerwoni wywalczyli dwa medale, a zdobyły je nasze dziewczyny!

Dwukrotnie na podium 17 grrudnia stawała Katarzyna Węgrzyn. Aktualna mistrzyni Polski zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej oraz srebrny w grze podwójnej wspólnie ze swoją siostrą bliźniaczką, Anną. W zmaganiach singlowych tenisistka stołowa z Trzebieszowic dotarła do półfinału, w którym uległa Marii Xiao z Hiszpanii. We wcześniejszych spotkaniach pokonała m.in. rozstawioną z „dwójką” Manikę Batrę z Indii.

W grze podwójnej trzebieszowiczanki reprezentujące KU AZS UE Wrocław dotarły do finału, w którym uległy Japonkom Asuce Sasao i Misuzu Takeyi. Siostry Węgrzyn urodziły się 9 stycznia 2001 roku. Anna jest starsza o... 5 minut. Katarzyna jest natomiast wyższa o około 10 centymetrów. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tak walecznych, choć różnych bliźniaczkach, zobaczcie ten film:

Informacje i zdjęcia: Polski Związek Tenisa stołowego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)