Duszniki-Zdrój: Wiosenne Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegu na Orientację po trasach w śniegu!

niedziela, 21.4.2024 20:35 618 0

194 zawodników z 18 brygad Wojsk Obrony Terytorialnej zameldowało się na starcie rozegranych w dniach 16-18 kwietnia w Dusznikach Zdroju Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegu na Orientację.

16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej była jednym z organizatorów zawodów, wystawiając jednocześnie swoją reprezentację. To duża impreza sportowa, która już po raz kolejny zgromadziła uczestników z całej Polski. W czasie mistrzostw żołnierze rywalizowali w 3 biegach. Były to sprint, średniodystansowy i sztafetowy.

W klasyfikacji generalnej trzy pierwsze miejsca zajęły:
• 1. 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej'
• 2. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej;
• 3. 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej.
 
Dolnośląscy Terytorialsi w każdym z biegów stawali na podium i pokazali bardzo wysoki poziom. Zwłaszcza, że pogoda nie rozpieszczała uczestników, a leżący śnieg utrudniał pokonanie wyznaczonej trasy. Oto ich miejsca w poszczególnych biegach i kategoriach wiekowych:
• sprint
– 2. szer. Jan MAJOWSKI – M21;
– 1. ppor. Dominik KRUMIN – M40;
– 3. kpr. Paulina KOTFICA – K35.
• dystans średni
– 1. ppor. Dominik KRUMIN – M40;
– 3. kpr. Paulina KOTFICA – K35.
• sztafeta
– 3. sztafeta w składzie: szer. Marcin MYŚLIWEK, st. chor. sztab. Piotr WANDEL i ppor. Dominik KRUMIN.
 
Każdy z zawodników miał przy sobie kompas i otrzymał mapę, którą mógł otworzyć dopiero kilka sekund przed startem. Zadaniem uczestników było jak najszybsze dobiegnięcie do wyznaczonych punktów kontrolnych i „odbicie” specjalnego nadajnika na czytniku.
 
– Jestem bardzo dumny ze swoich żołnierzy i zdaję sobie sprawę, ile pracy i wysiłku włożyli w przygotowanie się do tych Mistrzostw. Wyniki wskazują ogromny progres w porównaniu do poprzednich lat – podkreśla Dowódca 16 DBOT płk Edward Chyła. I dodaje: – W tym roku trasa była malownicza, ale bardzo wymagająca. [-]
 
Zdjęcia: Damian Bochnak, Kierownik Referatu Promocji Miasta Duszniki-Zdrój
 
Dodaj komentarz

Komentarze (0)