komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Droga przez zaporę zbiornika wodnego Nysa udostępniona dla ruchu

piątek, 4.12.2020 17:28 , komentarze: 0 , odsłony: 406
kategorie artykułu:

W piątek, 4 grudnia, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie udostępniło przejazd przez budowlę zrzutową zbiornika wodnego Nysa. Ruch będzie się mógł tam odbywać w systemie wahadłowym z ograniczeniem tonażowym do 2,5 tony. Udogodnienie pozytywnie wpłynie na poruszanie się w obrębie miasta Nysa zamieszkiwanego przez prawie 45 tysięcy osób.

Otwarcie przejazdu możliwe było za sprawą partnerstwa na zasadzie dobrych praktyk i podjęcia współpracy terenowej jednostki Wód Polskich w Nysie z lokalnym starostwem powiatowym. Jednocześnie we współpracy z Komendą Powiatową Policji został opracowany i zatwierdzony nowy plan organizacji ruchu dla przejazdu drogą wiodącą po zaporze zbiornika wodnego Nysa. Uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień oraz decyzji pozwoliło mieszkańcom oraz przyjezdnym korzystać z dodatkowej przeprawy mostowej przez Nysę Kłodzką.

Na drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, a w miejscu zwężenia jezdni, bezpośrednio nad rzeką Nysa Kłodzka należy zwolnić do 20 km/h. Ruch wahadłowy jest sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Specjalnie wygrodzoną częścią jezdni mogą poruszać się także piesi i rowerzyści.

Przypomnijmy, że dotychczas przejazd miał charakter drogi technologicznej, służącej do obsługi technicznej obiektu zapory zbiornika wodnego Nysa, chroniącego cały region przed falą wezbraniową na rzece. Mogły się tam poruszać jedynie w uzasadnionych przypadkach pojazdy służb ratowniczych, komunalnych, gminnych lub pobliskich firm, które wcześniej uzyskały stosowne upoważnienie.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.1.2021 15:28
sobota, 16.1.2021 12:21
środa, 13.1.2021 11:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele