Dotacje z budżetu Gminy Kłodzko nie tylko na piłkę nożną

poniedziałek, 22.2.2016 12:49 1472 1

Łącznie rozdysponowano 147900 zł między dziesięć podmiotów, które złożyły oferty w konkursie na realizację tegorocznych zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w Gminie Kłodzko. Dotacje z budżetu Gminy Kłodzko otrzymały zarówno kluby piłkarskie z tradycjami, jak i sport młodzieżowy.

 - Naszym założeniem było, aby przeznaczyć nie mniej środków niż w roku ubiegłym – mówi wójt Stanisław Longawa - Jeśli chodzi o kluby sportowe, biorące udział w rozgrywkach piłki nożnej, to przyjęliśmy ryczałtowe określenie kosztów. Z drugiej strony przyjęliśmy pewną kwotę na drużyny młodzieżowe; chcemy, żeby sport młodzieżowy w naszej gminie był traktowany priorytetowo. 

Oprócz piłki nożnej dotację otrzymały sekcje tenisa stołowego, lekkiej atletyki, kulturystyka i haidong gumdo.      

Wysokość środków przyznanych na kluby piłkarskie zależała od klasy rozgrywek drużyn; okręgowa otrzymuje najwięcej, B-Klasa – najmniej. W związku tym największą dotację otrzymał LKS „Iskra” w Jaszkowej Dolnej. W inicjatywach dotyczących sportu młodzieżowego z reguły jest rotacja: jedne wygasają, a w ich miejsce pojawiają się nowe. Takim nowym projektem jest Klub Lekkoatletyczny Ziemia Kłodzka. Po raz pierwszy dotację otrzymał też Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska „Dzieci Śląska”, który prowadzi zajęcia dla dzieci pod patronatem „Śląska” Wrocław.  

- Wydaje mi się, że takie inicjatywy, gdzie jest duże zaangażowanie dzieci i rodziców, gdzie regularnie są płacone składki, tam też najbardziej efektywnie wydawane są pieniądze ze źródeł publicznych - dotacji gminnej – zauważa wójt Longawa - Aczkolwiek nie można zaniedbywać innych klubów z naszej gminy, działających przez lata dzięki pasji prezesów, trenerów, kibiców. 

Spośród złożonych wniosków tylko jeden nie otrzymał gminnej dotacji. Była to inicjatywa stricte szkolna, która ma możliwość skorzystania ze środków Szkolnego Związku Sportowego bądź innych dostępnych dla placówek oświatowych.

źródło: gmina Kłodzko

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Ja wtorek, 23.02.2016 07:12
A piłka ręczna znowu zapomniana