Domagają się poprawy bezpieczeństwa przy szkole

poniedziałek, 30.3.2015 11:25 4007 3

Dyrekcja oraz rodzice uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju interweniują w sprawie poprawy bezpieczeństwa w pobliżu placówki. Chodzi o ul. Sprzymierzonych, na której zdaniem rodziców bardzo często dochodzi do przekraczania prędkości przez kierowców.


W piśmie adresowanym do burmistrza Dusznik-Zdroju, Piotra Lewandowskiego dyrekcja oraz rodzice uczniów tej szkoły domagają się pilnego podjęcia zdecydowanych działań w tej sprawie. Chcą wyraźniejszego oznaczenia przejść dla pieszych, włącznie z montażem pulsujących świateł a także wprowadzenia ograniczenia prędkości w pobliżu obiektów szkolnych oraz monitorowanie prędkości przez odpowiednie służby. Ich zdaniem dobrym rozwiązaniem byłby także montaż progów zwalniających.

- Nie mogę patrzeć bezczynnie na brawurę kierowców i wystraszonych przechodniów. Osobiście zawsze zatrzymuję się autem dość daleko od pasów gdy widzę przechodnia. Dodaje to pewności pieszemu, który często kłania się dziękując za mój gest dania mu pierwszeństwa. Świadczy to o tym, że piesi nauczeni są podporządkowywać się pędzącym przez "zebry" samochodom. Czas to zmienić i wdrażać inne przyzwyczajenia gdzie pieszy będzie zauważalny i respektowany – mówi Doba.pl jeden z rodziców - Naturalnie takie obiekty jak szkoła powinny być szczególnie chronione przed brakiem odpowiedzialności wielu kierowców nawet tych, którzy sami podwożą swoje pociechy na zajęcia. Takie zachowanie kierowców jest w całej Polsce i dlatego trzeba w małych środowiskach wywierć na to nacisk. Duszniki są szczególnie zaniedbane w tej sferze i przy przedszkolu jak i na drodze prowadzącej z Zieleńca wzdłuż Parku Zdrojowego gdzie jest po prostu rajdowy odcinek, który z przyjściem ocieplenia ściągnie dodatkowo napakowanych adrenaliną motocyklistów. Trzeba w tym wypadku wyprzedzić wydarzenia i tym tragicznym zapobiec, bo później i tak nie znajdzie się winnego


W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze policji przeprowadzili kontrolę prędkości na odcinku prowadzącym do szkoły. Jak się okazało aż w 32 przypadkach została ona przekroczona. Kierowcy ukarani zostali mandatami a policja zapowiada kolejne kontrole.

Doba.pl 


Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

driver poniedziałek, 30.03.2015 17:41
Wystarczy zrobić jak w Holandii, Francji, znak "zone szkoła" i...
,,,, poniedziałek, 30.03.2015 11:30
Radar ISKRA i wszystko jasne heheh
wu poniedziałek, 30.03.2015 11:47
dokładnie eheh