komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 22 września 2019

Tomasza, Maurycego

Dolnośląskie Spacery Filmowe

wtorek, 27.8.2019 12:28 , komentarze: 0 , odsłony: 323
kategorie artykułu:

Jesteście gotowi, by poszukiwać na Ziemi Kłodzkiej plenerów stanowiących o wizualnej sile "Pokotu" Agnieszki Holland? Chcecie postawić stopę w miejscach, którymi przechadzali się bohaterowie jednego z najpiękniejszych polskich filmów o miłości niemożliwej ("Nikt nie woła" Kazimierza Kutza)? Marzycie o poznaniu zakamarków Gospodarstwa Ekoturystycznego ARTYSTYKA, gdzie kręcono nagradzaną "Wieżę. Jasny dzień" Jagody Szelc?

 W sobotni poranek uczestnicy Dolnośląskiego Spacery Filmowego ruszają z Wrocławia busem przez Dolny Śląsk! Celem wycieczki jest wspólne odkrywanie regionu, a okazją do tego są filmy realizowane w okolicy. Trasa wiedzie najpierw do Barda Śląskiego – miasta cudów i pięknych plenerów filmowych (m.in. do Marcowych migdałów Radosława Piwowarskiego i Prostej historii o morderstwie Arkadiusza Jakubika), skąd przeniosą się do Kłodzka. Tam czeka pełnowymiarowa wycieczka, w której zabytki miasteczka będą prowadzić przez plany zdjęciowe wspaniałych filmów i seriali, a oprowadzać będzie pomysłodawca projektu Dolnośląskie Spacery Filmowe i wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej – Lech Moliński. Trafią na ulicę, przy której łomot dostawał Kuba (Gustaw Holoubek), główny bohater "Pętl"i Wojciecha Jerzego Hasa, poznają kłodzkie ślady "Afonii i pszczół" Jana Jakuba Kolskiego czy też historie związane z kultowym serialem "Czterej pancerni i pies" Konrada Nałęckiego.

Stamtąd uczestnicy wyruszą do Nowej Bystrzycy, gdzie bardzo kompleksowo poznają miejsce akcji jednego z najciekawszych polskich filmów ostatnich sezonów – "Wieży. Jasny dzień" Jagody Szelc. Debiut pochodzącej z Wrocławia reżyserki został nakręcony praktycznie w całości w Gospodarstwie Ekoturystycznym ARTYSTYKA.

Drugiego dnia czeka Bystrzycki Spacer Filmowy, przygotowany przez Lecha Molińskiego, we współpracy z Marcinem Gomułką, fotografem i animatorem kultury, który pomagał ekipom "Wieży" i "Pokotu" Agnieszki Holland przy pracy na terenie Ziemi Kłodzkiej. Uczestnicy zajrzą do wielu miejsc obecnych na ekranie w kultowym "Nikt nie woła" Kazimierza Kutza, w całości zrealizowanym w Bystrzycy Kłodzkiej. Poznają dzieje kinowego debiutu Krzysztofa Nowy Jork, czwarta rano, a także historię obecności w miasteczku ekip seriali "Czterej pancerni i pies" oraz "Boża podszewka 2". Organizatorzy nie mogli też pominąć plenerów i wnętrz wykorzystanych na potrzeby filmu "Pokot".

Koszt udziału to 299 zł. Opłata obejmuje przejazd busem we wszystkie miejsca spaceru, nocleg, wyżywienie i ubezpieczenie. A także bogaty program merytoryczny.

Szczegółowy program znajdą państwo na stronie internetowej. Sprzedaż biletów jest realizowana za pośrednictwem strony internetowej.

Organizator: Wrocławska Fundacja Filmowa 

Partnerzy: DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wroclaw Film Commission, Przystanek Dolny Śląsk, Fundacja In Situ, Gospodarstwo Ekoturystyczne Artystyka

 

Wasze komentarze

czwartek, 29.8.2019 11:27
wtorek, 27.8.2019 12:28
wtorek, 27.8.2019 11:27
1
wtorek, 27.8.2019 09:52
czwartek, 23.5.2019 13:58
1
czwartek, 23.5.2019 12:03
wtorek, 21.5.2019 13:01
1
środa, 23.1.2019 13:32
piątek, 14.9.2018 09:11
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK