"Mała Książka - Wielki Człowiek"

poniedziałek, 11.10.2021 11:31 691 0

Przed nami kolejna edycja projektu skierowanego do przedszkolaków. Organizatorem akcji jest Instytut Książki. Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich wraz filiami od 2017 roku uczestniczy w tym projekcie, którego głównym założeniem jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych i pozyskanie przez biblioteki nowych czytelników. 

- Dzieci zapisują się do biblioteki i otrzymują wyprawki czytelnicze, w skład, których wchodzą: książka, broszurka dla rodzica, przypinka oraz Karta Małego Czytelnika. Na karcie  bibliotekarki przyklejają naklejki za wypożyczanie. Po zapełnieniu karty dzieci otrzymują Dyplom Małego Czytelnika. Dziecko w wieku przedszkolnym już zapisane wcześniej, też zostaje automatycznie uczestnikiem akcji i również otrzymuje wyprawkę czytelniczą, jeżeli nie otrzymało jej w poprzednich edycjach - wyjaśnia Mariola Huzar, dyrektor biblioteki. - Akcja przyczyniła się do wzrostu czytelnictwa w Gminie Kłodzko i zainteresowania dzieci biblioteką. Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci urodzonych w latach 2015-2018 do wzięcia udziału w kolejnej edycji. Nasze biblioteki w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Bierkowicach, Jaszkowej Górnej, Krosnowicach – obie filie, Starym Wielisławiu, Szalejowie Górnym, Wojborzu, Wojciechowicach i Żelaźnie są otwarte dla Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach sprzed pandemii.

UWAGA! Każdy młody czytelnik, który skompletuje 10 wypożyczeń, prócz wspaniałego dyplomu otrzyma Nagrodę Dyrektora Biblioteki.  

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek