Kłodzko: nocne zwiedzanie miasta z dreszczykiem

poniedziałek, 26.7.2021 11:19 769 0

NOCNE ZWIEDZANIE MIASTA Z DRESZCZYKIEM
“Pustelnik z Górki Mariańskiej”
START: 6 sierpnia 2021 r., godz. 19.00, Parking pod Pustelnią, Mariańska Dolina, Kłodzko 
wydarzenie odbędzie się w czasie trwania XVI Dni Twierdzy Kłodzko


O godz. 18.30 na skrzyżowaniu ulic W. Korfantego i Śląskiej będzie czekał wolontariusz, który poprowadzi Państwa na miejsce widowiska. Polecamy zabranie latarek i wygodnych butów. Impreza plenerowa prowadzona przez muzealników przy udziale wolontariuszy, wzbogacona o działania performatywne. Ma na celu przybliżenie widzom historii Kłodzka.

W tym roku zapraszamy Państwa na obrzeża miasta. Wspólnie z aktorami przeniesiemy się w czas przypadający na połowę XIX wieku. Krętymi ścieżkami wejdziemy na szczyt, trochę zapomnianej, Mariańskiej Górki. Poznamy zastaną tam architekturę i związane z nią historie. Zapoznamy się z losami najbardziej znanego wówczas w Hrabstwie Kłodzkim pustelnika Johannesa Treutlera, który wytwarzał uzdrawiający specyfik “Balsam Jerozolimski”.
Zapraszamy do wspólnego poszukiwania ducha tego miejsca… Wstęp wolny!

Scenariusz i reżyseria: Joanna Jakubowicz, kostiumy: Anna Franczukowska, oprawa plastyczna przedstawienia, grafika: Malwina Karp Współpraca: Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku, Kłodzki Ośrodek Kultury, Twierdza Kłodzko, Urząd Miasta Kłodzka, Polski Związek Wędkarski – Koło Kłodzko, Gospodarstwo Agroturystyczne „Nad Stawami – Kletno”, Copia Studio Poland, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Uniwersytet III Wieku – Kłodzko przy Muzeum Ziemi Kłodzkiej,

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek