Policjanci w powiecie kłodzkim kontrolują kolonie i obozy harcerskie

czwartek, 22.7.2021 09:08 2057 1

Policjanci regularnie kontrolują miejsca letniego wypoczynku zlokalizowanie na terenie powiatu kłodzkiego. Przez cały okres wakacyjny odwiedzają zorganizowane dla dzieci i młodzieży kolonie i obozy harcerskie. To także doskonała okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

- Działając na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywających na koloniach i obozach harcerskich, policjanci z powiatu kłodzkiego systematycznie kontrolują takie miejsca w swoich rejonach służbowych. Mundurowi sprawdzają min. dokumentację dotyczącą organizacji wymienionych form wypoczynku, właściwe zabezpieczenie miejsc i warunki pobytu. Zwracają szczególną uwagę, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę ze strony dorosłych. W miniony weekend funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej skontrolowali dwa obozy harcerskie w Marianówce, policjanci z Komisariatu Policji w Lądku-Zdroju obozowisko w Bielicach. Z kolei w tym tygodniu policjanci z Komisariatu w Polanicy-Zdroju odwodzili harcerzy stacjonujących na terenie miejscowości Polanica-Zdrój i Szczytna. Ponadto noworudzcy policjanci mają stały kontakt z uczestniczkami harcerskiego obozu wędrownego, który przemieszcza się po paśmie Gór Stołowych - informuje asp. sztab. Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Taka kontrola miejsc wypoczynku, to dobra okazja dla funkcjonariuszy do rozmów z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i reagowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych oraz ewakuacji.

Dotychczas nie stwierdzono żadnych zagrożeń i nieprawidłowości, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników letniego wypoczynku.

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
Bogobojowy piątek, 23.07.2021 09:13
Na tych "koloniach" i zlotach harcerzy dzieją się niewyobrażalne...