Podsumowanie policyjnych działań "Trzeźwość" na terenie powiatu kłodzkiego

poniedziałek, 19.7.2021 15:56 1239 3

W minioną sobotę w godzinach od 17.00 do 20.00 funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji kłodzkiej komendy przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwość”. Przypomnijmy, że głównym celem tego rodzaju działań jest eliminowanie z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.

- Podczas sobotnich wzmożonych działań pn.„Trzeźwość” prowadzonych na drogach naszego powiatu, mundurowi sprawdzali głównie trzeźwość kierujących, ale także kontrolowali przestrzeganie przez kierujących i pasażerów stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci. Policjanci w ciągu trzech godzin przebadali łącznie 169 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili dwóch kierujących pojazdami i jednego kierującego rowerem będących w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano również dwóch kierujących z orzeczonymi przez sąd zakazami prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - informuje asp. sztab. Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o czujność i rozwagę. Pamiętajmy! Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Nowy wątek
Edi wtorek, 20.07.2021 08:57
W piątek i niedzielę kontrolujcie cholote z opolskiego co wyprawiają...
Bogobojowy poniedziałek, 19.07.2021 20:59
Oh! Ah! Milicja znuf gurom
Ja wtorek, 20.07.2021 07:22
A ty wciąż *******.