Przewóz materiałów niebezpiecznych z naruszeniami [Foto]

poniedziałek, 24.5.2021 09:02 3351 3

Inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali kierującego, który przewoził towary niebezpieczne bez wyposażenia awaryjnego i ważnej kalibracji tachografu. 

- W ubiegłym tygodniu inspektorzy transportu drogowego z oddziału terenowego w Kłodzku jak co dzień wykonywali swoje obowiązki, dbając o porządek ruchu i bezpieczeństwo na drogach. W wyniku działań prowadzonych na drodze krajowej nr 8 w Jeleniowie koło Kudowy-Zdroju, inspektorzy zatrzymali do kontroli m.in. ciężarówkę należącą do czeskiego przewoźnika, którą przewożone były towary niebezpieczne. Kontrola wykazała szereg nieprawidłowości zarówno w czasie pracy kierowcy, jak i z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych m.in. kierowca nie posiadał wymaganego wyposażenia awaryjnego i ochronnego niezbędnego przy przewozie towarów niebezpiecznych. Ponadto tachograf zainstalowany w kontrolowanym pojeździe od przeszło roku nie został poddany badaniu okresowemu - informują inspektorzy ITD.

Na kierującego zostały nałożone mandaty karne, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie wyjaśniające zagrożone wysoką karą.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Nowy wątek
Frania poniedziałek, 24.05.2021 10:50
...a tak przy okazji ...przez Kotlinę jest trasa na południe...
kudowianin poniedziałek, 24.05.2021 13:17
u nas właśnie w obawie przed taką katastrofą tory zostały...
poniedziałek, 24.05.2021 14:44
Więcej kontroli!!!