Czterech Marokańczyków podróżowało w naczepie tira. Zostali zatrzymani [Foto, Wideo]

czwartek, 4.2.2021 12:46 2572 2

We wtorek, 2 lutego kierowca tira – obywatel Bośni i Hercegowiny korzystając z postoju w Ząbkowicach Śląskich usłyszał odgłosy osób dochodzące z naczepy kierowanego przez siebie tira. Od razu zadzwonił pod numer alarmowy powiadamiając o zdarzeniu policję.

Policjanci, którzy zjawili się na miejscu zdarzenia ujawnili w przestrzeni ładunkowej, pomiędzy właściwym towarem jakim były filtry - 4 cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Powiadomieni o tej sytuacji funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka stwierdzili ich nielegalny wjazd i pobyt na terytorium Polski oraz niezgodne z przepisami przekroczenie granicy państwowej. Cudzoziemcy zostali zatrzymani, a następnie przedstawiono im zarzut bezprawnego przekroczenia granicy  z wykorzystaniem podstęp. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Cudzoziemcy wyjaśnili, że  nie zamierzali przyjechać do Polski, ich krajami docelowymi były Włochy lub Francja. Będąc w ukryciu zorientowali się, że auto którym podróżują nie jedzie w kierunku, który sobie wybrali i postanowili opuścić naczepę tira.

Po wykonaniu niezbędnych czynności trzech Marokańczyków zostało przekazanych w ramach readmisji czeskim służbom, natomiast czwarty z nich dzisiejszą (04.02.) decyzją sądu został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Nowy wątek
Frania czwartek, 04.02.2021 19:52
ale Nam obrobia d....o za nie gościnność....
Bogobojowy czwartek, 04.02.2021 17:20
Turyści. :D