komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

Nowe ograniczenia dla osób podróżujących do Niemiec

czwartek, 9.4.2020 12:22 , komentarze: 0 , odsłony: 2292
kategorie artykułu:

Od 10 kwietnia br Niemcy wprowadzają obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających na ich terytorium.

Wjazd do Niemiec - nowe uregulowania

W związku z pandemią koronawirusa niemiecki federalny sztab kryzysowy ogłosił, że od 10.04.2020 r. (piątek) do odwołania, zaostrzone zostaną przepisy dot. zwalczania pandemii koronawirusa.

Rząd niemiecki planuje wprowadzenie obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny domowej dla wszystkich, którzy wracają z zagranicy.

Co to oznacza?

Obywatele Niemiec, obywatele UE i krajów strefy Schengen lub osoby z tytułem pobytowym na terennie Niemiec, które powracają po co najmniej kilkudniowym pobycie za granicą do swojego miejsca zamieszkania, podlegać będą obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. Osoby wjeżdżające do kraju powinny tam, gdzie jest to możliwe, otrzymać na ten temat pisemną informację - w szczególności jest to obowiązkowe na lotniskach.

Osoby podróżujące bez uzasadnionego powodu nie mogą wjeżdżać na terytorium RFN. Odwiedziny rodziny w okresie świątecznym lub odebranie członka rodziny, który wylądował na niemieckim lotnisku, nie będą uznawane przez niemiecką policję jako uzasadniony powód wjazdu do Niemiec.

Osoby, które przyjeżdżają do Niemiec do pracy na co najmniej kilka tygodni, będą musiały poddać się dwutygodniowej kwarantannie lub pracodawca będzie musiał podjąć równoważne działania w celu zachowania higieny i unikania kontaktów międzyludzkich. Ta regulacja ograniczona może zostać do określonych rodzajów pracy oraz wskazanej ilości osób (np. pracownicy sezonowi).

Obowiązkowi kwarantanny nie podlegają:

-     osoby, które przekraczają granicę z Niemiec codziennie (pracownicy, "Pendler") lub podróżują do/z Niemiec na kilka dni (np. osoby w podróży służbowej, serwisanci) i nie wykazują symptomów choroby, a ich podróże są konieczne i nie mogą zostać odroczone w czasie;

-     kierowcy, którzy zawodowo przewożą przez granicę osoby, towary i rzeczy w ruchu drogowym, statkami lub statkami powietrznymi, w związku z czym przekraczają granicę do/z Niemiec;

-     osoby, które podróżują w tranzycie w drodze do kraju swojego stałego pobytu (np. obywatel Polski przejeżdżający z Francji przez Niemcy w drodze do Polski)

-     osoby chcące wjechać do Niemiec w celu podjęcia pracy na co najmniej kilka tygodni, muszą posiadać dowód, że zapewnione im zostanie odbycie dwutygodniowej kwarantanny lub przez zakład podjęte zostaną równoważne działania w celu zachowania higieny i unikania kontaktu. Ta regulacja ograniczona może zostać do określonych rodzajów pracy oraz wskazanej ilości osób (np. pracownicy sezonowi).

Te nowe uregulowania mają wejść w życie 10.04.2020 r. (piątek). Ich obowiązywanie jest czasowo ograniczone i - jak zapewnia niemiecki rząd - będzie na bieżąco weryfikowane w kontekście zasadności i współdziałania z innymi ograniczeniami obowiązującymi w Niemczech.

NoOSG

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe