Koniec projektu „III Podróż z książką po ziemi kłodzkiej – Literacki Dolny Śląsk”

wtorek, 12.11.2019 11:49 2979 0

Kłodzka biblioteka zakończyła projekt „III Podróż z książką po ziemi kłodzkiej – Literacki Dolny Śląsk”, który realizowała dzięki dofinansowaniu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. 

Na początku listopada gościliśmy jeszcze dwie pochodzące z Wrocławia autorki Lidię Amejko i Nadię Szagdaj. Po raz drugi odwiedziła nas Nadia Szagdaj - autorka kryminału retro o Klarze Schulz i poczytnych trillerów. Licznie zgromadzeni czytelnicy w bibliotece w Stroniu Śląskim i uczniowie w Szalejowie Górnym byli bardzo zadowoleni ze spotkania z autorką, która w bardzo interesujący sposób opowiedziała o swojej pisarskiej drodze i o tym, dlaczego porzuciła karierę śpiewaczki operowej na rzecz pisania kryminałów i thrillerów psychologicznych.

Autorka jest niezwykle barwną postacią, ma wiele pasji i zainteresowań, a także duże poczucie humoru oraz spory dystans do siebie i swojej twórczości. Ponieważ pisarka przywiązuję dużą wagę do historycznych szczegółów, jej cykl kryminałów retro „Kroniki Klary Schulz”, charakteryzuje wartka akcja i spora dawka informacji o Wrocławiu i Dolnym Śląsku. Podczas realizacji zadania w terminie od 25 marca do 8 listopada 2019 r. biblioteki powiatu kłodzkiego odwiedziło 8 autorów. Byli to obok wyżej wymienionych: Maciej Bobula, Sylwia Winnik, Karol Maliszewski, Agnieszka Urbańska, Marcin Pałasz, Marek Krajewski. W spotkaniach autorskich organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kłodzku skorzystało 1085 osób.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek