komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 24 października 2020

Rafala, Marcina

Promocja powiatu kłodzkiego w Górach Orlickich

środa, 21.8.2019 09:31 , komentarze: 0 , odsłony: 1913
kategorie artykułu:

W miniony weekend po czeskiej stronie granicy w Králíkách odbyła się duża impreza promocyjna pn. „Akcja Cihelna”. To wyjątkowe  widowisko historyczne z udziałem grup rekonstrukcji historycznej, a także wielka parada, promocja sprzętu i wyposażenia historycznego oraz współczesnych pojazdów.

Głównym punktem 22 edycji przedsięwzięcia był historyczny pokaz walki o twierdzę, który z wielkim rozmachem zorganizowany został 17 sierpnia br. na terenie Muzeum Wojskowego Králíky i obiektu K-S 14 „U Cihelny". Celem organizowanego widowiska było przypomnienie walk wyzwoleńczych, które miały miejsce pod koniec drugiej wojny światowej w związku z przymuszeniem rządu Czechosłowacji do odstąpienia terenów przygranicznych (Sudety).

Inscenizacje batalistyczne z udziałem grup rekonstrukcyjnych dopełniła wystawa zarówno zabytkowego jak i nowoczesnego sprzętu wojskowego oraz pokazy Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, czeskiej Służby Więziennej, Policji Republiki Czeskiej oraz Służby Celnej.

Na imprezie nie zabrakło stoiska powiatu kłodzkiego, na którym przedstawiciele Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury, Renata Gajek-Bogusz i Adrian Rowiński, promowali atrakcje turystyczne ziemi kłodzkiej. Wydane w ramach projektu „Otwarte drogi pogranicza” foldery z opisem atrakcji turystycznych powiatu, mapy i gadżety cieszyły się dużym zainteresowaniem kilkunastu tysięcy uczestników wydarzenia, w tym mieszkańców oraz czeskich i polskich turystów pasjonujących się historią wojenną.

Ziemia kłodzka to dla licznie przybyłych na inscenizację gości bardzo atrakcyjne turystycznie miejsce, znajdujące się w pobliżu granicy i obiektów fortyfikacyjnych Gór Orlickich.

 źródło: SPKłodzko

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK