komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Fundusz zabrał - miasto dołoży

piątek, 15.6.2018 15:02 , komentarze: 0 , odsłony: 1194
kategorie artykułu:

Decyzją Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, wstrzymany zostaje nabór wniosków, na wymianę źródeł ciepła. Co dalej z złożonymi już wnioskami, czy program zostanie wznowiony, a jeżeli tak to na jakich warunkach -tłumaczy burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński

Kolejny "zerwany" program.

Z dniem 1 czerwca w sposób nagły i niespodziewany, WFOŚiGW zakończył nabór wniosków, który miał trwać do października br. - tłumaczy włodarz. W zaistniałej sytuacji oznacza to że 121 wniosków z III -go a także 10 z IV naboru - pozostaje bez możliwości wsparcia finansowego na poziomie 50 % inwestycji.(!)

Jest to już druga tego typu sytuacja, kiedy najpierw Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska (zaniechany program KAWKA) a teraz organ Wojewódzki - wycofują się ze wsparcia mieszkańców w trudnym ale jakże ważnym procesie wymiany źródeł ciepła.

Reakcja władz miasta

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważna dla naszego miasta ale i całego kraju, jest walka ze smogiem. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego programu pomocy Państwa, w procesie wymiany nieekologicznych pieców. Nie zamierzamy zostawić mieszkańców samych z tym problemem - mówi burmistrz Tomasz Kiliński. Na najbliższej sesji Rady Miasta (20.06), zaproponujemy przyjęcie nowego programu finansowanego w całości z budżetu miasta. Po pozytywnym zaopiniowaniu projektu przez Radę, zostanie on wznowiony na tych samych warunkach o czym niezwłocznie będziemy informować - podsumowuje T. Kiliński.

źródło: UM Nowa Ruda

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 28.9.2020 15:50
poniedziałek, 21.9.2020 11:39
czwartek, 17.9.2020 09:54
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele