Śledztwo na wielką skalę - spotkanie z Agnieszką Urbańską

poniedziałek, 11.6.2018 11:15 1380 0

5 czerwca w Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Szalejowie Górnym miało miejsce niezwykle sympatyczne spotkanie z autorką ciekawych książek dla dzieci - Agnieszką Urbańską, które dedykowaliśmy ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Spotkanie z uczniami z miejscowej Szkoły Integracyjnej, pisarka rozpoczęła od przedstawienia bohaterów i rekwizytów ze swoich książek. Główną bohaterką była oczywiście Wandzia Węszynos, która rozsiadła się pod hasłem „Cała Polska Czyta Dzieciom”. 

Pojawił się też tajemniczy stary kufer, do którego wpadły wszystkie książki pani Agnieszki. Wielkie zainteresowanie wzbudziła stara lekarska torba z wieloma dziwnymi przedmiotami. Najdziwniejszy był oczywiście pierścień, który był kojarzony na różne sposoby… 

Pani Agnieszka przeprowadziła z dziećmi prawdziwe śledztwo na wielką skalę. Zadawała słowne i słuchowe zagadki dotyczące kręgu podejrzanych. Naprowadzała na właściwy trop tych, którzy nie kojarzyli. Wreszcie wszystko zostało zamiecione pod dywan, a młodzi detektywi zaliczyli egzamin na szóstkę z Kapciuchowa. 

Opowiedziała też o 9-letniej dziewczynce Wandzi Węszynos, o której napisała książkę pt. "Wyjce z miasteczka". Ciąg dalszy niebawem nastąpi… 

Spotkanie autorskie realizowane było w ramach projektu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kłodzku „2. Podróże z książką po ziemi kłodzkiej”, który otrzymał dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki”.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek