„Dobry wieczór Państwu” powiedzą Wam w Polanicy-Zdroju Olga Bołądź i Krzysztof Materna! Mamy dla Was niespodziankę...

sobota, 27.4.2024 22:42 977

Gwiazdy? Mało powiedziane! Wspaniali Olga Bołądź i Krzysztof Materna wystąpią 31 maja w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju. Ten wyborny duet proponuje półtoragodzinną zabawę z publicznością. Przestrzega równocześnie przed wpływem współczesnej rozrywki na nasze umysły. Bilety jeszcze można kupić, ale dla naszych czytelników mamy 2 podwójne zaproszenia na to wydarzenia.

„Dobry wieczór Państwu” to autoironiczny spektakl autorstwa Krzysztofa Materny. Satyryk prezentuje swój stosunek do zalewającej nas głupoty medialnej i estradowej. Opowiada anegdoty z życia estradowego, ironizuje na temat celebrytów i pseudo medialnych gwiazd.
Towarzyszy mu w brawurowej roli asystentka, grana przez znakomitą aktorkę Olgę Bołądź, przedstawicielkę młodego pokolenia, której świat i wiedza oparta jest na Wikipedii, internecie i celebryckich ściankach.

„Jest to rzecz autobiograficzna. Pokazuje moje alter ego, czyli człowieka, który przez długą część życia parał się estradą i telewizją. Przedstawia mój stosunek do dzisiejszych mediów i celebrytów, telewizji komercyjnych i niekomercyjnych. Zdradzam poniekąd publiczności, w jaki sposób jest nabijana w butelkę. Wyjaśniam, na czym polega ten cały show-biznes. To spektakl satyryczny, ale też i bardzo gorzki. Nie mogę pogodzić się z faktem, że środowisko to uległo takiej degradacji” – pisze autor i reżyser spektaklu, Krzysztof Materna.

Dalej jest jeszcze bardziej intrygująco: „Nie mogę pogodzić się z miałkością, sposobem traktowania telewidza jako idioty, niskim gustem różnych przedsięwzięć nam serwowanych. Nie chcę, by osoby, które nie zasługują na to, by były hołubione, stawały się gwiazdami, podczas gdy prawdziwe gwiazdy nie mają tego statusu i mieć nie będą. Nie podoba mi się to, że tandetna rozrywka zawłaszczyła edukację, kulturę i wszystkie inne sfery życia”. Czy Wy z kolei zgadzacie się z tymi radykalnymi sądami? Jakie są wasze doświadczenia?

Żeby pokłócić się, ale też dać się uwieść ich inteligencji i po prostu dać im się porwać do zabawy, warto obejrzeć spektakl. Informacje i bilety znajdziecie TUTAJ. Zobaczcie tam tylko, jakie recenzje wystawili ci, którzy widzieli już to przedstawienie! Dla naszych czytelników mamy 2 podwójne zaproszenia na to wydarzenia. Żeby je odebrać wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Z kim Krzysztof Materna, pod koniec lat 80. i na początku 90. XX wieku, tworzył duet prowadzący program telewizyjny MdM?

Na Wasze maile czekamy pod adresem konkurs@doba.pl  do środy, 1 maja, do godz. 22:00. W temacie prosimy wpisać „Spektakl”, a w treści oprócz odpowiedzi także swoje imię, nazwisko, miejscowość i numer telefonu. Ze zwycięzcami skontaktujemy telefonicznie. [-]

• „Dobry wieczór Państwu”
Kiedy: Piątek, 31 maja godz. 19:00
Gdzie: Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju, ul. Parkowa 2
Występują:
• Mistrz: Krzysztof Materna
• Asystentka Mistrza: Olga Bołądź
Czas trwania: 90 minut bez przerwy
Bilety:
https://kulturairozrywka.pl/polanica-zdroj-dobry-wieczor-panstwu/wydarzenie/41061