Dobra wiadomość dla pasjonatów narciarstwa biegowego: sezon w gminie Stronie Śląskej zaczyna się lada dzień!

czwartek, 15.12.2022 12:08 368 0

Szanowni Państwo, pasjonaci narciarstwa biegowego z całej Polski oraz z zagranicy, którzy upodobali sobie możliwość biegania na gminnych trasach biegowych przygotowywanych w Górach Bialskich! Informujemy Was, że przygotowania do sezonu narciarstwa biegowego
2022/2023 ruszyły pełną parą.

Sezon trwać będzie od 20 grudnia 2022 roku do 15 marca 2023 roku (oczywiście wszystko uzależnione jest od warunkowych atmosferycznych). Wieloletnim partnerem w przedsięwzięciu jest Nadleśnictwo Lądek Zdrój, które udostępnia teren pod trasy narciarstwa biegowego oraz drogi leśne i parkingi. Została wykonana inwentaryzacja tras, naprawione zostały uszkodzone słupki i tabliczki kierunkowe, uzupełniliśmy też apteczki na wyznaczonych punktach.

Ze względu na wysokie koszty paliwa do ratraka, niewykluczone że będziemy zmuszeni w tym sezonie zmniejszyć zakres oraz intensywność ratrakowanych tras. Oczywiście pozostaniemy przy głównych szlakach biegowych po polskiej stronie granicy. Przygotowywane będą: Dolina Białej Lądeckiej, Biały Spław, Dukt nad Spławami do Przełęczy Suchej, Pętla Bialska i Rezerwatowa. Przygotowanie tras będzie zależało od warunków śniegowych, aby rozpocząć sezon i ratrak mógł wyjechać z Bielic (około 700m n.p.m.) na trasy, konieczne jest około 50 cm śniegu.

Obecnie czekamy na duży opad śniegu w Górach Bialskich, ratrak jest już gotowy do pracy na trasach Planujemy przed świętami  dostarczyć naszego „Misia” na miejsce postojowe w górnej części Bielic.

O stanie przygotowanych tras będziemy Państwa informować na bieżąco. Ślad tras biegowych będziecie państwo mogli śledzić na stronach www.bilestopy.cz oraz na www.mapy.cz.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)