Dlaczego ludzie piszą książki? Zastanawiała się młodzież w bibliotece w Żelaźnie [FOTO]

piątek, 17.3.2023 16:48 224 0

W Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Żelaźnie miała miejsce dyskusja o tym, dlaczego piszemy książki? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi dla tych, którzy nigdy nic nie napisali. Autor, pisarz, poeta, reportażysta z pewnością ma wiele odpowiedzi typu: wena twórcza, mam tak od wczesnych lat, z pokolenia na pokolenie, raz spróbowałem i tak się zaczęło… Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

Uczniowie klas szóstej i siódmej miejscowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej zastanawiali się, jaka może być motywacja? Nie jest to tylko powód finansowy, czy też pisanie na zamówienie. Niektórzy piszą ze względów terapeutycznych. Pewna grupa pisarzy chce zmienić świat i ludzi, a niektórzy traktują to jako karierę  zawodową.

Dzień i noc mu nieraz minie
na pisaniu na maszynie.
Czasem też na komputerze
albo piórem na papierze.
Gdy pracuje lubi ciszę,
wtedy łatwiej mu się pisze.
Opowieści tworzy nowe,
ma pomysłów pełna głowę.

[autor nieznany]

Młodzi czytelnicy trafnie zauważyli, że pisarz chce ocalić coś od zapomnienia. Pisanie może być też rozrywką, albo hobby uprawiane w wolnym czasie. Jest to pewien sposób na życie. Zazwyczaj piszącemu towarzyszy romantyczna i tajemnicza aura która zaciekawia, pociąga, fascynuje.

Na zakończenie spotkania, młodzież wypełniała karty pracy. Okazało się, że lubią czytać książki przygodowe, a także literaturę fantasy. Wpadają im do serca również niektóre szkolne lektury. Więcej na kartach pracy w galerii zdjęciowej. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)