Czy urzędnikom uda się zapobiec kolejnemu nieszczęściu? Po naszym tekście radzą przedstawiciele powiatu i Dusznik-Zdroju

środa, 21.2.2024 10:54 4415 4

W środę,  21 lutego, w kłodzkim Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie poświęcone poprawie bezpieczeństwa na ulicy Sprzymierzonych w Dusznikach-Zdroju. Kilka dni wcześniej, po sygnale od naszej Czytelniczki, pisaliśmy o przejściu dla pieszych na tej ulicy, po którym dzieci idą do szkoły i sporze, jaki dzieli tamtejszych mieszkańców [więcej TUTAJ]. Czy urzędnikom uda się zapobiec kolejnemu nieszczęściu?

W spotkaniu wzięli udział Piotra Marchewka – wicestarosta kłodzki, Michał Cisakowski – członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Przemysław Kuklis – p.o. burmistrza Dusznik-Zdroju oraz Maciej Bielas – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Rozmawiali o poprawie bezpieczeństwa na drodze powiatowej nr 3301D na terenie Dusznik-Zdroju, a konkretnie przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Sprzymierzonych.

Zgodzili się, że ze względu na duży ruch, „wymagane są działania w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza, że w okolicach szkoły doszło już do śmiertelnego potrącenia”. Mieszkańcy domów przy ul. Sprzymierzonych nie zgodzili się na umieszczenia na jezdni spowalniaczy. Już teraz, argumentowali, pojazdy przejeżdżają tam co kilka sekund i poziom hałasu, choć niezmierzony, jest dla nich nie do zniesienia.

Jak ustalono na spotkaniu, „pośrednim rozwiązaniem będzie zamontowanie poziomych i pionowych znaków drogowych, przykuwających uwagę kierowców. Docelowo na przejściu dla pieszych przy SP nr 2 w Dusznikach-Zdroju powstanie tzw. przejście interaktywne”. Nam Zarząd Dróg Powiatowych przekazał, że chce tam m.in. zamontować słupki emitujące kolor żółty lub czerwony. Nie wcześniej jednak niż na przełomie III i IV kwartału.

Urzędnicy rozmawiali również o remoncie odcinka drogi powiatowej nr 3301D z Dusznik-Zdroju w kierunku Doliny. To malowniczo położony trakt, który posiada wiele walorów turystycznych. W pierwszej kolejności zmodernizowany zostanie 1 km drogi na odcinku spod cmentarza w Dusznikach w stronę Doliny. Kolejne odcinki drogi będą remontowane w następnych etapach. Szacowna wartość zadania to 1,5 mln zł. [kot]

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Mephisto czwartek, 22.02.2024 12:21
Prostym i SKUTECZNYM rozwiązaniem jest sygnalizator świetlny ! Gdy każdy...
Zniesmaczona środa, 21.02.2024 22:00
Żenujące zdjęcie, aż przykro patrzeć ty daj tutaj swój paluszek...
środa, 21.02.2024 17:37
Ale rozdmuchali temat. Wypadek był ale nie z powodu prędkosci...
Karol piątek, 23.02.2024 14:35
Masz rację. Prędkość nigdy nie jest przyczyną wypadku. Ja jak...