Czy tak będą wyglądać autobusy elektryczne, które mają jeździć po Nowej Rudzie? Miasto ogłosiło przetarg na dwa takie cacka

poniedziałek, 13.3.2023 14:23 191 0

Nowa Ruda ogłosiła przetarg na zakup dwóch autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania. Miasto otrzymała na ten zakup dofinansowanie z programu Zielony Transport Publiczny.

Portal transport-publiczny.pl podaje, że autobusy mają być nowe oraz niskopodłogowe, a ich długość określono w przedziale 8,5-9,5 metra. Pojazdy mają mieścić minimum 53 pasażerów, z czego od 23 do 27 na miejscach siedzących. Układ drzwi to 2-2 lub 1-2. Na wyposażeniu elektrobusów znajdzie się klimatyzacja oraz ogrzewanie.

Autobusy będą napędzane silnikiem bądź silnikami o mocy co najmniej 160 kW. Akumulatory trakcyjne mają pozwolić na przejazd minimum 160 kilometrów na jednym ładowaniu. Ich ładowanie będzie następowało poprzez złącze Plug-in. Autobus będzie miał również monitoring wizyjny i system informacji pasażerskiej, a ponadto będzie wyposażony w bagażnik rowerowy do przewozu 4 rowerów, montowany do haka z tyłu autobusu.

Dostawa autobusów ma nastąpić w ciągu roku od dnia podpisania umowy. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)