„Czuję chemię do bycia EKO!” – to hasło powtarzają uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bystrzycy Kłodzkiej

wtorek, 19.12.2023 11:39 581 0

15 tys. złotych otrzymały uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bystrzycy Kłodzkiej w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego. Jak je wydali? Na projekt „Czuję chemię do bycia EKO!”. Teraz przyszedł czas na podsumowanie.

W spotkaniu z uczennicami klasy II technikum handlowego na zaproszenie dyrektor szkoły, Doroty Łakucewicz i nauczycielki chemii oraz przedmiotów zawodowych, Moniki Franasowicz wziął udział Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

W ramach projektu przygotowanego przez panią Franasowicz, do pracowni szkolnej zakupiono:
• ekran wiszący sterowany elektronicznie,
• rzutnik multimedialny,
• 15 tabletów z oprogramowaniem,
• urządzenie wielofunkcyjne,
• podgrzewacz oraz wagę elektroniczną.
Zamontowano również przy budynku szkoły pojemnik na deszczówkę, która wykorzystywana jest w szkolnym ogrodzie.

Nauczanie przez doświadczanie  jest najlepszą formą przyswajania wiedzy. W ramach projektu młodzież na zajęciach wykonywała również z zakupionych materiałów naturalne kosmetyki i poznawała działanie ekologicznych środków czyszczących. Na spotkaniu zaprezentowano też fotorelację z przebiegu realizacji projektu oraz pokazano efekty wykorzystania zakupionego sprzętu i materiałów.

Udział uczniów szkoły w projekcie, z pewnością ułatwi podniesienie ich świadomości, wzbogacenie wiedzy i rozwijanie umiejętności w obszarze treści ekologicznych, chemicznych oraz technologii informacyjno–komunikacyjnych. Wzbogaci też kształtowanie postaw, zachowań i działań proekologicznych. Pomoże w rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz ich możliwości twórczych. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)