komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Cztery Kozice dla Ludwikowic Kłodzkich

środa, 28.11.2018 09:11 , komentarze: 0 , odsłony: 767
kategorie artykułu:

Niebywały sukces stał się udziałem organizatorów z Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich. Podczas tegorocznej Wielkiej Gali Biegów Górskich w Ustroniu, Bieg na Wielką Sowę, po raz trzeci
z rzędu uznany został za najlepszy polski bieg alpejski, a Górski Bieg Niepodległości znalazł się na trzecim stopniu podium w kategorii biegów anglosaskich otrzymując Brązową Kozicę.

Wśród wszystkich biegów górskich, które się odbyły w Polsce w 2018 roku, a było ich ponad 400 - w kategorii open Bieg na Wielką Sowę zajął drugie miejsce, natomiast Górski Bieg Niepodległości - ósme! Zatem cztery kolejne Kozice pojechały do Ludwikowic Kłodzkich, aby wzbogacić i tak już efektowną kolekcję trofeów otrzymanych za organizacje biegów górskich. 

Jak podkreślają organizatorzy, wyzwania organizacyjne w 2019 roku będą zdecydowanie większe, niż w tym roku i należy wierzyć, że przyszły rok będzie równie obfity w sukcesy jak mijający. Niewielka grupa pracowników Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich „dowodzona” przez dyrektor Gabrielę Buczek, wspomagana przyjaciółmi i wolontariuszami z roku na rok sięga po więcej. A warto pamiętać, że na swoje wielkie dni czeka jeszcze Półmaraton Sowiogórski, który od 2019 roku będzie imprezą otwierającą kalendarz biegowy Centrum Kultury. W przyszłym roku pojawi się również „Sowiogórska Dziesiątka”. Te dwa biegi mają potencjał, by równać do najlepszych w kraju.

Warto dodać, że podczas finałowych biegów w Ustroniu zawodnik UKS Ludwikowice Janusz Ferenc bezapelacyjnie zwyciężył w kategorii wiekowej M-60, a podczas Gali otrzymał kolejną nagrodę - dla najlepszego „górala” w Polsce - oczywiście w swojej kategorii wiekowej.

Sukces nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów. Regatta, Enervit, Selenka, Staropolanka, Fundacja PZU, Ssangyong, Juventur Wałbrzych, Marcco, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, KSS Bartnica, Boxmet, Salco, Jelenia Plast, portal www.biegigorskie.pl – to najważniejsi z nich. Wielkie podziękowania należą się wójt Adriannie Mierzejewskiej za ogromne wsparcie działań Centrum Kultury. Nie sposób nie wspomnieć o Nadleśnictwie Jugów i Nadleśnictwie Wałbrzych, CR Harenda, ośrodku Wisła, Karczmie pod Sową, ośrodku Rzeczka, Szyprówce, schroniskach Orzeł i Sowa. Zawsze można na nich liczyć. Również swój wkład w końcowy sukces mają ochotnicy z OSP Sokolec, OSP Ludwikowice i OSP Bożków.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 15 godz temu
1
piątek, 15.2.2019 07:55
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele