komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 7 sierpnia 2020

Kajetana, Doroty

Ćwiczenia ratownicze "Przełom Bardzki 2019" [Foto]

środa, 19.6.2019 14:56 , komentarze: 0 , odsłony: 3376
kategorie artykułu:

"Przełom Bardzki 2019" - pod taką nazwą, 18 czerwca br. w Podtyniu (k. Kłodzka) zorganizowane zostały wspólne ćwiczenia wszystkich służb działających na obszarze powiatu kłodzkiego oraz strażaków z powiatu ząbkowickiego

- W ostatnim czasie ćwiczeń mamy dosyć sporo, ale jak wiadomo ich nigdy nie za wiele. Przyczyniają się one do poprawy bezpieczeństwa i poprawy współdziałania służb. Jeśli chodzi o to miejsce to nie jest ono wybrane przypadkowo ponieważ ruch na Przełomie Bardzkim jest coraz większy. W zeszłym roku, w okresie letnim Przełomem spłynęło ponad 100 tysięcy osób.  Do tych zdarzeń może zatem dochodzić, a te ćwiczenia są po to, abyśmy byli przygotowani na wszystkie sytuacje - mówi Michał Pawlik Michał Pawlik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Kłodzku

Scenariusz ćwiczeń zakładał zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Podtynie, w wyniku którego jeden pojazd wpadł do rzeki, a osoby będące wewnątrz zostały porwane przez silny nurt wody.

- Nasze działania, oprócz działań typowo ratowniczych związanych z ewakuacją osób uwięzionych w pojeździe, skupiały się również na działaniach na terenie rzecznym. W ćwiczeniach wzięły udział praktycznie wszystkie służby z  terenu powiatu kłodzkiego. Oprócz tego wspierały nas Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna z terenu powiatu ząbkowickiego. Od kilku lat podczas ćwiczeń współpracujemy także z Wyższą Szkołą Medyczną w Kłodzku. Studenci zapewniają pomoc medyczną, zaopatrzenie tych osób po ewakuacji oraz charakteryzację pozorantów - mówi Michał Pawlik. 

Po raz pierwszy w ćwiczeniach wzięło udział również Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Do działań zadysponowano także ochotników z Krosnowic oraz Wojciechowic ponieważ jednostki te specjalizują się w ratownictwie wodnym i wysokościowym.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie „Powiatowego Planu Ratowniczego” oraz doskonalenie umiejętności dowodzenia i zasad współdziałania PSP z innymi podmiotami ratowniczymi. Sprawdzono również obowiązujące procedury i wypracowywano praktyczne metody postępowania podczas zdarzeń na obszarach wodnych.

 

Wasze komentarze

tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele