Chcąc rozpocząć służbę w Policji, dokumenty możesz złożyć już teraz

środa, 13.5.2020 08:54 504 0

Choć ostatnie dwa miesiące to czas ograniczeń, z którymi związany jest również proces postępowania kwalifikacyjnego do Policji, to jednak funkcjonuje rozwiązanie umożliwiające składanie dokumentów przez osoby zainteresowane służbą w naszej formacji drogą pocztową. Jest to o tyle istotne w przypadku kandydatów, którzy podjęli już decyzję o związaniu swojej kariery zawodowej ze służbami mundurowymi, że umożliwia wdrożenie wstępnych działań związanych z procesem rekrutacji już teraz.

W okresie panującej epidemii, kiedy pozostajemy w domu, pomyślmy o swojej przyszłości. Może właśnie teraz jest dobry moment, aby podjąć decyzję o wstąpieniu w szeregi Policji. Tą propozycję kierujemy do wszystkich osób, które stoją przed wyborem ścieżki zawodowej. Oferujemy gwarancję stałych warunków pracy, możliwość rozwoju, różnorodny system szkoleń, precyzyjny system wynagradzania, rozbudowany system socjalny. Biorąc pod uwagę możliwość pozyskania pracy niezależnie od posiadanego doświadczenia zawodowego, oferujemy atrakcyjne uposażenie już na samym początku kariery zawodowej w naszej formacji, wynoszące 3880 zł na rękę.

Ostatnie dwa miesiące to okres związany z wprowadzaniem szeregu ograniczeń mających na celu zminimalizowanie zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotyczą one również obszaru związanego z większością czynności w ramach postępowania kwalifikacyjnego do Policji. Jednak w dalszym ciągu osoby zainteresowane służbą w Policji mogą składać dokumenty, przesyłając je drogą pocztową do jednostek właściwych dla ich miejsca zamieszkania.

Możliwość składania przez kandydatów do służby w Policji dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji drogą pocztową, będzie funkcjonowała do odwołania.

Pamiętaj! Przesyłając dokumenty, już dziś robisz pierwszy krok w celu wstąpienia w nasze szeregi. W czasie panujących ograniczeń związanych z epidemią wdrożymy wstępne działania związane z procesem Twojej rekrutacji, a z chwilą, gdy wszystko wróci do normy, przystąpisz do dalszego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

Więcej informacji znajduje się tu:

http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/wazne_informacje/zostan_jednym_z_nas

Zespół Prasowy
KWP we Wrocławiu

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)