komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 10 kwietnia 2020

Michala, Makarego

Cezary Przybylski: 40 mln zł na walkę z koronawirusem [WIDEO]

czwartek, 19.3.2020 21:40 , komentarze: 0 , odsłony: 741
kategorie artykułu:

19 marca w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencje z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego oraz wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego.

         Źródło: Facebook/Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Podczas briefingu marszałek poinformował o uruchomieniu "Dolnośląskiego Pakietu Wsparcia dla Ochrony Zdrowia". W związku z wyjątkową sytuacją postanowiono włączyć do budżetu na walkę z koronawirusem 40 mln zł. 

Przede wszystkim wsparcie finansowe zostanie zapewnione personelowi medycznemu. Szpitale, które aktywnie biorą udział w walce z koronawirusem zostaną doposażone w niezbędny sprzęt. 

- Chcemy, aby lekarze, pielęgniarki, personel pracujący w szpitalu mógł w sposób bezpieczny wykonywać swoją pracę. W tym momencie przeznaczymy 1,5 mln złotych na niezbędne zakupy środków ochrony osobistej  - mówił marszałek Cezary Przybylski.  

Dolnośląskie placówki, mogące liczyć na pomoc w pierwszej kolejności to szpitale, które w związku z pandemią zostały przekształcone w szpitale jednoimienne. Takie placówki znajdują się m.in we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy, czy Bolesławcu i Obornikach Śląskich. Na pomoc mogą liczyć także placówki pogotowia ratunkowego.

- Zdając sobie sprawę, że cały system ochrony zdrowia jest postawiony w stan gotowości, zdecydowaliśmy w pierwszej kolejności o wsparciu placówek, które walczą na pierwszej linii. Są to przede wszystkim szpitale, które zostały zamienione w szpitale jednoimienne - dodał wicemarszałek Marcin Krzyżanowski

Oprócz wyposażania personelu w niezbędne środki, fundusze zostaną przekazane na sprzęt dla pacjentów. Mowa o respiratorach, urządzeniach do tlenoterapii, aparatach do USG, a także wszystkich niezbędnych urządzeń do wykonywania analiz. 

Foto: Facebook/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.4.2020 15:54
15
środa, 1.4.2020 11:39
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe