komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 23 kwietnia 2021

Jerzego, Wojciecha

Centrum Nauki Kopernik odwiedzi online uczniów z Szalejowa Górnego

środa, 7.4.2021 14:25 , komentarze: 0 , odsłony: 617
kategorie artykułu:

Czy cytryna jest kwaśna? - na to pozornie proste pytanie odpowiadać będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szalejowie Górnym. Już 8 kwietnia dzieci połączą się na żywo z Centrum Nauki Kopernik i sprawdzą, jak działają prawa nauki. E-Laboratoria zaczynają sezon wiosenny!

Kwasy, kamuflaż i prąd

Kopernikowe e-Laboratoria to zajęcia online, które doskonale uzupełnią nauczanie zdalne. W ich trakcie eksperymenty można przeprowadzać w domu, wystarczą dostępne pod ręką przedmioty codziennego użytku. Podczas zajęć z edukatorami Centrum Nauki Kopernik dzieci sprawdzą, jaki odczyn mają łatwo dostępne substancje. W wiosennym scenariuszu w poszukiwaniu kwasów, używając do tego na przykład soku z kapusty uczestnicy przebadają cukier, mąkę czy sok z cytryny. Folia i spinacze posłużą do budowy obwodu elektrycznego. Tematem zajęć będą też tajniki kamuflażu, który stosują rośliny i zwierzęta w świecie przyrody.
Dla nauczycieli biorących udział w e-Laboratoriach Centrum Nauki Kopernik przygotowało dodatkowe warsztaty poświęcone angażowaniu uczniów w samodzielne eksperymentowanie podczas zajęć online.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe

Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Internetowe zajęcia dla szkół

Szkoła w Wadowicach będzie jedną z prawie 100 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik – dostępne są trzy rodzaje zajęć: e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus.


Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online

 

Wasze komentarze

środa, 21.4.2021 11:01
19