Bystrzyca Kłodzka: kierował pojazdem mając 1,4 promila alkoholu

poniedziałek, 27.9.2021 15:18 545 0

1,4 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował samochodem osobowym na terenie Bystrzycy Kłodzkiej. Swoim zachowaniem powodował zagrożenie w ruchu drogowym. Teraz 38-letni kierujący za swoje postępowanie odpowie karnie.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest 38-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który w nocy w Bystrzycy Kłodzkiej kierował autem będąc w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu okazało się, że kierujący ma 1,4 promila alkoholu w organizmie.  Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie karnie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)