Burmistrz Kłodzka Michał Piszko na europejskich salonach! Po co pojechał do Pragi? Z kim tam się spotkał? [FOTO]

środa, 15.5.2024 17:33 941 1

Z udziałem prezydenta Republiki Czeskiej Petra Pavla i jego żony Evy, burmistrz Kłodzka Michał Piszko świętował w Ambasadzie RP w Pradze rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasz burmistrz pojawił się tam na zaproszenie ambasadora Mateusza Gniazdowskiego.

„Spotkanie, na którym gościli również przedstawiciele biznesu, było doskonałą okazją do rozmów na temat dalszego rozwoju wzajemnej współpracy transgranicznej” – zwraca uwagę Michał Piszko. Wśród zaproszonych na 14 maja gości był również Jan Birke, burmistrz zaprzyjaźnionego z Kłodzkiem Náchodu.

„Do polskiej placówki dyplomatycznej położonej u podnóża Hradczan przybyli Polacy z całej republiki oraz liczni przedstawiciele korpusu dyplomatycznego innych krajów” – informuje „Głos.Live. Gazeta Polaków w Republice Czeskiej”. Dziennikarz Tomasz Wolff dodaje, że Petr Pavel chwalił się, iż Polskę odwiedził już jako dziecko.

Ostatnio także tu często bywał. Z domu letniskowego w czeskiej części Czermnej bliżej mu na zakupy do Polski, niż do najbliższego czeskiego miasta. O takich wizytach pisaliśmy TUTAJ. Ciekawe, czy teraz posmakował mu produkt winnicy z Trzebnicy,  którym częstowano gości w ogrodach polskiej ambasady. [kot]

Zdjęcia: UM w Kłodzku i Ambasada RP w Pradze.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

szkoda gadać sobota, 18.05.2024 16:22
Zaprosili włodarzy z pogranicza polsko - czeskiego i ...