komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

Brązowy medal zawodnika MKS Taekwon-do Bystrzyca Kłodzka na Mistrzostwach Polski [Foto]

środa, 21.10.2020 20:00 , komentarze: 1 , odsłony: 1642
kategorie artykułu:

Reprezentanci Młodzieżowego Klubu Sportowego Taekwon-do Bystrzyca Kłodzka wzięli udział w XXIX Mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w Ciechanowie, które rozegrane zostały w połączeniu z XIV Master Mazovia Cup. Zawody zorganizowane zostały w dniach 16-18 października i wzięło w nich udział ponad 320 zawodników.

- Losy startu naszych zawodników w tych zawodach do samego końca ważyły się, ale na szczęście udało się wyjechać, choć w mocno przetrzebionym składzieMimo tego podczas zwodów brązowy medal zdobył Ernest Soboń, a od finału dzieliło go zaledwie kilka sekund. Dodatkowo zajął on 5 miejsce w technikach specjalnych. Nasz zawodnik, aby sięgnąć po brązowy medal musiał nieźle się napracować. Jego bilans to 4 wygrane i 1 przegrana walka. Każdy sportowiec wie co to znaczy, a w sportach walki tym bardziej. Dla Ernesta był to ostatni występ w gronie juniorów i 3 kolejny medal z tej rangi zawodów pod rząd. Bardzo dobrze wystąpiła także Alicja Armata, trzykrotnie plasując się na miejscu 5-8. Testy siły, układy formalne i walki, gdzie podobnie jak Ernesta od medalu dzieliły sekundy. Szkoda, bo oboje zostawili serce na planszy, a mała porażka niech będzie motorem napędowym do jeszcze mocniejszej pracy - komentuje trener Grzegorz Ozimek. 

A już w ten weekend w Nowej Rudzie Słupcu zorganizowane zostaną XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

- Zapraszamy do trzymania kciuków, bo tyle możemy. Niestety zawody odbędą się bez udziału publiczności zgodnie z restrykcjami Covid19 i wytycznymi Ministerstwa Sportu, które nadzoruje nasze zawody z racji klasyfikowania klubów w punktacji ministerialnej sportu dzieci i młodzieży - komentuje trener MKS Taekwon-do Bystrzyca Kłodzka.

 

Wasze komentarze

Gdzie maseczki pan w krawacie i cale podium
czwartek, 22.10.2020 10:04 autor:
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele