Brąz Hani Mazur! Mamy medal dla Polski i UKS Orlica Duszniki-Zdrój na Igrzyskach Olimpijskich w Korei! To nie koniec!

wtorek, 23.1.2024 09:32 4743 7

15-letnia  Hanna Mazur z UKS Orlica Duszniki-Zdrój zdobyła brązowy medal IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024. To pierwszy w historii startów reprezentacji Polski w młodzieżowych igrzyskach wywalczony przez łyżwiarzy szybkich na długim torze.

Hania na dystansie 1500 metrów wystartowała w ostatniej parze. Na torze zrealizowała ustaloną przez Witolda Mazura, trenera i ojca, taktykę, dała z siebie wszystko, a na mecie cieszyła się jak ze złota. Trzecie miejsce było zaskoczeniem nawet dla niej samej, bo jak powiedziała, ewentualny medal na tym dystansie stawiała na ostatnim miejscu.

– Kiedy jechałam do Korei myślałam, że kolejność powinna być taka: mass start, pięćset metrów, mikst i na końcu tysiąc pięćset, a tu mój pierwszy medal zdobyłam właśnie na tym ostatnim dystansie. Nawet śmiałam się w szatni, że jak będę blisko podium to już wtedy wezmę flagę i wykrzyknę: „O matko! jaka jestem super!” – powiedziała niesamowicie szczęśliwa Hanna Mazur, już z medalem na szyi.

Wszystko przed nią, ty bardziej, że Hania jest praktycznie skazana na sport za sprawą sportowych rodziców. Jej ojciec – Witold Mazur – to wieloletni reprezentant Polski i medalista mistrzostw kraju w łyżwiarstwie szybkim. Wiele lat pracował z kadrą żeńską i męską panczenistów, przyczyniając się do jednych z największych sukcesów tej dyscypliny sportu. Mama Hani – Agnieszka Ziemczonek – to była narciarka. Po zakończeniu kariery pracowała jako trenerka w reprezentacji Polski w narciarstwie alpejskim, a także trenuje łyżwiarzy szybkich toru długiego i krótkiego oraz wrotkarzy  – czytamy na portalu olimpijski.pl.

I dalej: Wielu ekspertów wróży jej wielką karierę, nazywając nadzieją polskiego łyżwiarstwa szybkiego. Jedną z takich osób jest Katarzyna Bachleda-Curuś, pięciokrotna polska olimpijka w łyżwiarstwie szybkim i dwukrotna medalistka olimpijska, która w rozmowie z Polskim Komitetem Olimpijskim powiedziała: – Hanka Mazur jak najbardziej jest gotowa, aby medale stąd przywieźć. To byłby ogromny sukces. I jest!

O sukcesach jej klubowej koleżanki, Kornelii Woźniak, więcej TUTAJ. [kot]

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

J sobota, 27.01.2024 08:49
Gratulacje dla Zwyciężczyni i Rodziców
Bogobojowy czwartek, 25.01.2024 10:08
Szkoda, że mamuśka jest tak skupiona na trenowaniu swojej córeczki,...
realne spojrzenie czwartek, 25.01.2024 11:15
Już chyba nie ma dnia by na skrzyżowaniu na ulicy...
Xyz wtorek, 23.01.2024 10:32
Brawo- po trzykroć brawo
Xyz środa, 24.01.2024 21:31
Brawo Henia ambasadorko Polski w sporcie Wielki sukces .Brawo Władzo...
J 23 wtorek, 23.01.2024 15:20
Wielkie Brawa dla Hani i gratulacje dla rodziców, trenerów.Piekna sprawa...
K.Cz. wtorek, 23.01.2024 12:00
Brawo dla Hani i jej rodziców. Gratulacje