komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 16 lutego 2019

Danuty, Julianny

Brafitting – czym jest i dlaczego warto spróbować?

czwartek, 2.8.2018 00:00 , odsłony: 1694
kategorie artykułu:

Dobrze dobrany biustonosz podkreśla kobiece piękno, pozwala paniom poczuć się pewniej i bardziej komfortowo. Brafitting to zdobywająca coraz większą popularność profesja, która pozwala dobrać odpowiedni do biustu rozmiar i fason tej części garderoby. Czy wpływa to tylko na wygląd i kształt piersi? Nie tylko.

Brafitting to umiejętność dopasowania idealnego biustonosza. Słowo pochodzi z języka angielskiego: bra – biustonosz, fitting – dopasowanie. Trend narodził się w Wielkiej Brytanii i coraz śmielej zadomawia się w naszym kraju. Osoba, która pomoże każdej kobiecie dobrać odpowiedni stanik, by czuła się ona kobieco i komfortowo to braffiterka. Doskonale orientuje się ona w ofercie i rozmiarówce producentów bielizny. Zna kroje, fasony biustonoszy, ich profile i wie jaki efekt powodują podczas noszenia. Z badań wynika, że ponad 70% Polek nosi źle dobrane staniki. Panie często działają stereotypowo, nie zawsze wiedząc, że na rynku dostępnych jest niemal 100 rozmiarów biustonoszy. Kupują na ogół klasyczne rozmiary, oferowane zwłaszcza przez sieciówki i w ten sposób to one dostosowują się do rozmiaru stanika zamiast na odwrót. Efektem tego jest na ogół źle dobrany biustonosz, co niekorzystnie wpływa na wygląd piersi, a co za tym idzie często staje się powodem niepotrzebnych kompleksów. 

W brafittingu chodzi nie tylko o dobrze dobrany rozmiar, ale także o kształtowanie piersi i w efekcie sylwetki. Dzięki dobrze dobranemu stanikowi piersi stają się zwarte i jędrne. Po kilku miesiącach noszenia biustonosza z odpowiednio dobraną miseczką i obwodem, piersi stają się piękniejsze. Zmienia się ich kształt, stan i kondycja. Podniesiony i utrzymany na odpowiednim poziomie biust powoduje, że pojawia się talia, a sylwetka staje się smuklejszamówi brafitterka Magda Żukowska z salonu z bielizną StanikoBRAnie w Kłodzku.

Kwestia estetyki to jedno, jednak idealne dopasowanie stanika ma jeszcze kilka innych, zbawiennych dla kobiet aspektów. Źle dobrany biustonosz, zwłaszcza z fiszbinami potrafi narobić sporo kłopotów, nie tylko pod kątem estetyki. To także ból i nieprzyjemny ucisk. W bieliźnie chodzimy kilkanaście godzin w ciągu dnia, więc powinnyśmy czuć się w niej komfortowo. Wiele pań przyzwyczaja się do tego bólu i wpadając w wir codzienności zapominają o swoim zdrowiuwyjaśnia Magda Żukowska.

Konsekwencje źle dobranego biustonosza mogą być niebezpieczne: zapalenie gruczołów, zwyrodnienia kręgosłupa, a przy wyjątkowo obfitym biuście a w skrajnych wypadkach powstawanie zmian nowotworowych w tkance piersi, w którą latami wbijały się źle dopasowane fiszbiny.

Sprawa odpowiednio dobranej bielizny to w zasadzie dbanie o higienędodaje brafitterka.

Odpowiedni rozmiar biustonosza ma również kolosalne znaczenie w okresie karmienia piersią. Wówczas rozmiar biustu zmienia się, a źle dobrany stanik może doprowadzić do zapalenia gruczołów. Oczywiście na ten czas lepiej zapomnieć o fiszbinach. 

Jak brafitting wygląda w praktyce?

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru, a kolejnym, wybór fasonu. Nie każdemu pasuje to samo. Brafitterka ustala wymiary kobiety według określonych zasad, które uwzględniają wysokość osadzenia biustu, rozstaw piersi, ich kształt i jędrność. Następnie pokazuje jak biustonosz powinien podtrzymywać biust. Przynosi do przymierzalni kilka różnych staników o różnych krojach, podobnych rozmiarowo i ustala wraz z klientką jaki rozmiar i krój biustonosza jest najbardziej odpowiedni dla jej biustu i wygody. Dzięki temu kręgosłup i ramiona zostaną odciążone a doskwierający ból, spowodowany źle dobranym biustonoszem ustąpi. 

Kto powinien skorzystać z usług braffiterki?

Nie ma tu w zasadzie żadnych kryteriów, ani obligowania kogokolwiek do odwiedzenia braffiterki. To oczywiście sprawa indywidualna każdej z kobiet. – Przychodzą do mnie panie w każdym wieku, nawet ponad 70-letnie. Im także zależy na wyglądzie. Kobiety coraz częściej dbają o swoje zdrowie, decydują się na zakup droższego biustonosza niż produktu z targu, by dać odpocząć swoim plecom i zadbać o kondycję piersi. Według brafitterki już od najmłodszych lat powinno się dbać o prawidłowy dobór biustonosza. 

Mamy, które przychodzą do mnie ze swoimi córkami po zakup pierwszego stanika powinny wyrobić u nich nawyk dbania o piersi w kontekście prawidłowego doboru bielizny, zwłaszcza, gdy nastolatki obdarzone są dużym biustem. To bardzo istotne ponieważ pomoże im zapobiec wielu przykrym schorzeniom w przyszłości i dodatkowo odpowiednio ukształtuje biust – dodaje Magda Żukowska

Brafitterka zaznacza również, że jakość materiałów z jakich wykonane są biustonosze ma również znaczący wpływ na zdrowie i kondycję piersi.

Zwracajmy na to uwagę, bo chodzi o nasze zdrowie i pozytywne postrzeganie samych siebie – naprawdę warto! 

Zapraszamy po idealnie dobraną bieliznę!

ZOBACZ FILM: 
https://www.instagram.com/p/BlWKq0LnGGf/?utm_source=ig_web_copy_link 

Możemy zaproponować Wam IDEALNY prezent dla każdej kobiety - bon upominkowy na zakup idealnie dobranej bielizny w naszym salonie w Kłodzku.

Sam/sama zdecyduj jaka będzie wartość bonu, my uzupełnimy go o indywidualną bra-konsultację!

Bon upominkowy StanikoBRAnia to zawsze idealnie dobrany prezent! 

Skontaktuj się z Nami: 

ul. Armii Krajowej 17
Kłodzko
E-mail: stanikobranie@gmail.com
Phone: 505 545 374 

www.stanikobranie.pl 

www.facebook.com/stanikobranie 

www.instagram.com/stanikobranie

 

 

piątek, 15.2.2019 07:55
środa, 13.2.2019 15:16
3
wtorek, 12.2.2019 09:03
3
poniedziałek, 11.2.2019 15:11
3
poniedziałek, 11.2.2019 12:41
2
poniedziałek, 11.2.2019 16:08
12
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork