komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 16 maja 2021

Andrzeja, Jedrzeja

Błyskawiczne działania policji, Biura Współpracy Międzynarodowej KGP i angielskich służb uratowały życie młodej kobiety

środa, 28.4.2021 13:14 , komentarze: 4 , odsłony: 2762
kategorie artykułu:

Profesjonalnie i umiejętnie podjęte międzynarodowe policyjne działania przyniosły nieocenione efekty, które zapobiegły tragedii. Błyskawiczne działania dyżurnego z komisariatu policji w powiecie kłodzkim, świetna współpraca z Biurem Współpracy Międzynarodowej KGP oraz angielskimi służbami ratunkowymi doprowadziły do uratowania życia młodej kobiety.

Dyżurny z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej aspirant sztabowy Piotr Grudzień odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego z którego wynikało, że kobieta poprzez połknięcie 50 tabletek próbuje odebrać sobie życie.

- Dyżurny niezwłocznie skontaktował się z mieszkańcem powiatu kłodzkiego, który poinformował, że taką dramatyczną informację otrzymał od znajomej Polki, która mieszka w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że wiadomość otrzymał za pośrednictwem komunikatora internetowego i zgłosił to na telefon alarmowy 112. Policjant nie tracąc czasu natychmiast po danych współrzędnych ustalił adres, gdzie przebywa zdesperowana kobieta - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska. -  Po szybkiej weryfikacji adresu przy współpracy z Dyżurnym z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku powiadomiono Biuro Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji, które następnie przekazało informacje angielskim służbom ratunkowym. Po kilku godzinach dyżurny bystrzyckiego komisariatu otrzymał informację przesłaną ze strony angielskiej, że 27-letnia kobieta została zabrana do szpitala, wymaga pomocy medycznej, ale jej życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

 

Wasze komentarze

Brawo panie Piotrku
czwartek, 29.04.2021 08:30 autor: wojtek
''CZEKAMY NA CZAS KIEDY NIE BĘDZIE WAS''
środa, 28.04.2021 23:49 autor:
czwartek, 13.5.2021 11:00
8