Blisko 1300 wykroczeń dotyczących nadmiernej prędkości ujawnili dolnośląscy policjanci podczas akcji „Prędkość”

poniedziałek, 23.10.2017 09:46 676 4

Policyjne działania, prowadzone na drogach województwa dolnośląskiego pokazują, że nadal niestety dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, powodowanych przez kierujących przekraczających dozwoloną, bezpieczną prędkość. W ostatnich dniach dolnośląscy funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili na terenie województwa kolejne wzmożone działania kontrolne pn. „PRĘDKOŚĆ”, ukierunkowane na osoby łamiące w tym zakresie przepisy. Podczas tylko tych działań skontrolowano ponad 2,2 tys. pojazdów i ujawniono blisko 1,3 tys. kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości, z czego 19 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Dlatego też policjanci z Dolnego Śląska, oprócz bieżących działań na drogach, kolejny raz przeprowadzili wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenia przestrzegania przez kierujących określonych limitów prędkości w miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

W kolejnej już akcji pn. „Prędkość”, dolnośląscy policjanci tylko w trakcie jednego dnia skontrolowali 2208 pojazdów. Niestety okazuje się, że ponad połowa kierowców nie stosowała się do przepisów ruchu drogowego. Z uwagi na popełnienie wykroczeń, funkcjonariusze nałożyli 1295 mandatów karnych oraz zatrzymali 19 praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważnia kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy wówczas prowadzonego pojazdu i dojdzie do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.

asp. szt. Paweł Petrykowski

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Realista poniedziałek, 23.10.2017 11:47
A kiedy się wezmą za tych co oślepiają halogenami czy...
SK wtorek, 24.10.2017 09:57
90% kierowcow,ktorzy przekraczają predkosc to z 3 literowymi rejstracjami,np.DKL
zx poniedziałek, 23.10.2017 19:58
wyj..bać tą drogówkę do prewencji i niech coś zrobią z...
Realista poniedziałek, 23.10.2017 11:51
Kiedy się wezmą za personel szpitala kłodzkiego, który parkuje swoje...