komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 18 sierpnia 2019

Ilony, Bronislawa

Biskup Dec: "Diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe"

sobota, 10.8.2019 16:20 , komentarze: 78 , odsłony: 8300
kategorie artykułu:

Odchodzący w tym roku na emeryturę biskup świdnicki Ignacy Dec najpierw przyklasnął wypowiedziom abp Jędraszewskiego o tęczowej zarazie, by dzień później wypowiedzieć się w podobnym tonie na temat społeczności LGBT podczas homilii kończącej pielgrzymkę na Jasnej Górze.

- Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj - mówił biskup Ignacy Dec w trakcie Apelu Jasnogórskiego przed zakończeniem XIV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej. - Starsi mówią, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe. Są trudy cielesne, psychiczne i duchowe. Są trudy osobiste, rodzinne, społeczne, narodowe. Z pewnością wielu spośród nas ma świadomość trudów cielesnych. Wszyscy bowiem mamy jakieś niedomagania biologiczne. Wierni Kościoła katolickiego bywają dziś poniżani i boleśnie doświadczani nie przez więzienia czy zadawanie cierpień fizycznych, jak to było w minionych czasach i jak to bywa i dziś w niektórych krajach azjatyckich czy afrykańskich, ale przez kamieniowanie medialne za wypowiedzi w obronie wartości katolickich i narodowych, za sprzeciw wobec znieważania świętych znaków i parodiowania świętych obrzędów. Martwią nas marsze równości, bezkarne hejtowanie tych, którzy bronią prawdy i zdrowej moralności - dodał duchowny.

Czytaj także:

Biskup Dec podpisuje się pod szokującymi słowami abp. Jędraszewskiego o tęczowej zarazie
 

 

Wasze komentarze

Diabeł rzucił szaty czerwone i...
niedziela, 11.08.2019 20:06 autor: niedoinformowany.
Sukienlowym są na rękę. Te wszystkie marsze bo odwracają uwagę...
poniedziałek, 12.08.2019 09:45 autor: Emerytka
Po co w ogóle piszecie co ten gość do powiedzenia....
poniedziałek, 12.08.2019 09:28 autor: Miki
Puknij się w głowę.
poniedziałek, 12.08.2019 18:12 autor:
Wysil się na coś merytorycznego
poniedziałek, 12.08.2019 22:24 autor:
Przecież klechy to najwięksi hipokryci świata. Kiedy ludzie w końcu...
poniedziałek, 12.08.2019 09:32 autor: Bogobojowy
Jedni i drudzy tyle samo warci. Tu zboczency i tam...
poniedziałek, 12.08.2019 15:31 autor:
-twarz zdegenerowanej kasty.
poniedziałek, 12.08.2019 15:17 autor: autor
*****!
niedziela, 11.08.2019 21:27 autor:
Gonić czarnych i tęczowych!
niedziela, 11.08.2019 20:45 autor: Xxx
Gonić tęczowych na Kamczatkę!
niedziela, 11.08.2019 09:54 autor: Gandalf
A klechów zaraz za nimi. To tacy sami zwyrodnialcy jak...
niedziela, 11.08.2019 12:20 autor: Bogobojowy
Ma rację księżulek. Wynaturzenia gasić w zarodku.
niedziela, 11.08.2019 16:09 autor: Krokodyl
Zrzeszenie homoseksualistów kościelnych walczy z homoseksualistami. Ha ha
niedziela, 11.08.2019 12:55 autor: Nie dla ....
Zgadza się.Wielki pedzio ,pasibrzuch w czarnej sukni
niedziela, 11.08.2019 19:34 autor: Aa
Kiedyś mówili" wielki jak brzoza głupi jak koza."
niedziela, 11.08.2019 20:00 autor:
Boguś Sz. - to ty?
sobota, 10.08.2019 17:24 autor:
Jaki On wielki , mały staruszek . Wielki to On...
sobota, 10.08.2019 18:03 autor: a tak sobie
dec niech sie zajmie sprawami kosciola w swojej decezi a...
niedziela, 11.08.2019 08:08 autor: j23
Czerwoni zmienili na kolor tęczowy, a klechy jak konserwatywnie dalej...
niedziela, 11.08.2019 07:25 autor: Szczyj w PiSuar.
Wielki szacun Gonić czerwona zaraze.
sobota, 10.08.2019 16:35 autor: Goy
a ty chyba Gej, a nie goy
sobota, 10.08.2019 20:13 autor: ja
diabeł przebrał się w czarne szaty i ma twarz jak...
sobota, 10.08.2019 20:22 autor: wkurzony
Diabeł nosi sie na czarno!
sobota, 10.08.2019 17:48 autor: parafianka
Jak Ignac
sobota, 10.08.2019 19:29 autor:
Święte słowa.
sobota, 10.08.2019 18:45 autor: cenzor
Jak to Zagłoba mówił ? Diabeł ubrał się w ornat...
sobota, 10.08.2019 18:02 autor: a tak sobie
to juz demencja, miał już spadać na emeryturę
sobota, 10.08.2019 17:22 autor: mar
A wczarnej szacie nastepny diabeł.
sobota, 10.08.2019 17:01 autor: nnn