Bezpłatne warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria online”

piątek, 3.4.2020 13:58 566 0

„Słoneczna Galeria online” to bezpłatne warsztaty plastyczne prowadzone przez utalentowanych artystów. Inicjatorem cyklu jest Fundacja Urtica Dzieciom, która już od 10 lat organizuje inspirujące zajęcia dla najmłodszych pacjentów oddziałów onkologii i hematologii w Polsce. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, spotkania przenoszą się do Internetu, a do udziału zapraszane są wszystkie dzieci. Prace będzie można przekazać na aukcję charytatywną.

Do zajęć dołączyć można w dowolnym momencie, bowiem odcinki emitowane są na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCqhoG66XoCTOOQ-JyUu_Dxw  Prowadzone są przez artystkę Oliwię Hildebrandt, która na co dzień wprowadza w świat sztuki dzieci ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Warsztaty zaskoczą nie tylko interesującą formułą, niebanalnymi pomysłami, ale także prawdziwą energią, której nam wszystkim w tej chwili bardzo potrzeba – przyznaje Katarzyna Mikielewicz z Fundacji Urtica Dzieciom.

Dotychczas w cyklu „Słoneczna Galeria” udział brali podopieczni Fundacji Urtica Dzieciom, przebywający w 18. oddziałach onkologii i hematologii w całej Polsce. Pod okiem artystów-plastyków tworzyli wyjątkowe prace, a najpiękniejsze z nich trafiały na doroczną aukcję charytatywną. Fundusze zebrane podczas Gali Urtica Dzieciom każdego roku przeznaczane są m.in. na zakup specjalistycznej aparatury szpitalnej oraz organizację turnusów terapeutycznych dla dzieci walczących z nowotworami i ich najbliższych.

– Ze względu na trudne warunki, w jakich funkcjonujemy, do udziału zapraszamy nie tylko naszych podopiecznych, ale wszystkie dzieci, które zmuszone są zostać w domu. Jesteśmy przekonani, że będzie to moc inspiracji, chwila radości i wytchnienia – tłumaczy Katarzyna Mikielewicz. – Dzięki tej akcji, najmłodsi mogą wesprzeć także swoich rówieśników, którzy otaczający świat oglądają tylko z perspektywy szpitalnego łóżka, przekazując wykonane prace na aukcję charytatywną. To zatem – oprócz rozwoju artystycznego – doskonała nauka wrażliwości oraz empatii – dodaje.

Aby przekazać prace wykonane podczas warsztatów „Słoneczna Galeria online” na licytację, należy e-mailowo skontaktować się z organizatorami: biuro@urticadzieciom.pl. Więcej informacji: www.urticadzieciom.pl oraz https://www.facebook.com/urtica.dzieciom/ 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)