komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Bezpłatne badania USG dzieci w Radkowie i Kłodzku

wtorek, 10.9.2019 19:31 , komentarze: 0 , odsłony: 1524
kategorie artykułu:

W Radkowie 15 września 2019 na pokładzie ambulansu medycznego Fundacji Ronalda McDonalda prowadzone będą bezpłatne, kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Specjalistyczny pojazd, wyposażony w dwa nowoczesne gabinety medyczne zaparkuje w miasteczku sportowym w Radkowie przy ul. Kolonia Leśna, Polana przy zalewie Radkowskim.

16 i 17 września badania przeprowadzone zostaną również w Kłodzku - "NIE nowotworom u dzieci" - zapraszamy na bezpłatne badania USG

Już od 14 lat Fundacja Ronalda McDonalda oferuje bezpłatne badania USG dzieci. Ta ogólnopolska akcja profilaktyczna jest częścią fundacyjnego programu „NIE nowotworom u dzieci”. Celem tych działań jest profilaktyka i wczesna diagnostyka chorób onkologicznych, zmian i patologii wieku dziecięcego. Bezpłatne, kompleksowe badanie USG dziecka obejmuje tarczycę, węzły chłonne, narządy jamy brzusznej i mosznę u chłopców. Od początku programu akcja badań objęła ponad 350 miast i miejscowości (w niektórych z nich mobilna klinika gościła już kilka razy), łącznie przebadano blisko 65 000 dzieci.

Badania w Radkowie

Wizyta w Radkowie to kolejny przystanek, na tegorocznej trasie badań ambulansu Fundacji Ronalda McDonalda. Zespół doświadczonych radiologów dziecięcych przyjmować będzie w dwóch gabinetach mobilnej kliniki w miasteczku sportowym przy ul. Kolonia Leśna, Polana przy zalewie Radkowskim. Badania są realizowane według standardów medycznych Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Są bezbolesne i nieinwazyjne. Badanie trwa około 20 minut, a po jego zakończeniu opiekun dziecka otrzymuje wydrukowany wynik oraz, jeśli zachodzi taka konieczność, poradę lekarską co do dalszego postępowania.

 

Więcej informacji: https://www.frm.org.pl/pl/co-robimy/ambulans-fundacji/143-2019-07-12-olecko

O Fundacji

„Aby rodzina mogła być razem” - to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda należącej do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Jej programy są realizowane dzięki wsparciu firm, osób prywatnych i wolontariuszy. Skala tych działań obejmuje całą Polskę. W centrum uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków i pobytu w szpitalu.

Kluczowe programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda - komfortowe, bezpłatne hotele dla rodzin hospitalizowanych dzieci oraz lokalizowane w szpitalach pediatrycznych Pokoje Rodzinne, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych dzieci mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza socjalnego: pokojów dziennego pobytu, pralni, kuchni, salonów, łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodzin hospitalizowanych dzieci dopełnia projekt „Łóżko dla Rodzica”. Wygodne, uzupełnione kompletami pościeli łóżka, składane na dzień i używane jako fotel. Kolejnym kluczowym obszarem działań Fundacji jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu między innymi program bezpłatnych, ogólnopolskich badań USG dzieci na pokładzie mobilnego ambulansu medycznego. Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady prowadzone wspólnie z IFMSA Poland i specjalistyczne wydawnictwa dla lekarzy i rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań w tym zakresie.

Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie to blisko 1300 m² powierzchni, która została z wielką troską przystosowana do potrzeb rodziców. Dzięki tej inwestycji mają oni szanse odpoczywać, gotować w pełnie wyposażonej kuchni i wykonywać wszystkie inne podstawowe czynności, jak np.: pranie. A wszystko to, aby dać im poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Oprócz pomieszczeń zaprojektowanych z myślą o rodzicach Dom ma także piękny pokój zabaw dla dzieci, bibliotekę i ogród. Dom powstał zarówno jako miejsce dla osób, które poszukują wyciszenia, jak i dla tych, którzy potrzebują obecności ludzi rozumiejących ich trudną sytuację. Otoczeni wsparciem wolontariuszy i profesjonalnego zespołu Domu zbierają siły, z którymi wracają z Domu na oddział do dziecka. Jednocześnie z pobytu w Domu może korzystać dwadzieścia rodzin. Dom pomaga rodzicom od października 2015 roku, najdłuższy pobyt rodzinny do dziś to 346 dni.

Dodatkowe informacje: www.frm.org.pl

www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda   

www.frm.org.pl/web/dom-ktory-leczy/

www.rmhc.org

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 15:13
4
czwartek, 17.9.2020 09:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK