komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 16 listopada 2018

Gertrudy, Edmunda

Bezpieczna droga do szkoły

czwartek, 13.9.2018 12:07 , komentarze: 0 , odsłony: 739
kategorie artykułu:

Bezpieczeństwo jest nadrzędnym celem, do którego zmierzają wszystkie szkoły. Każdemu zależy na tym, by dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły i bezpiecznie z niej wróciły. Bez względu na to czy dzieci są do szkoły dowożone, czy też przychodzą do niej pieszo.

Właśnie po to, by przypomnieć wszystkim uczniom, i tym mniejszym, i tym większym, o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach do Szkoły Podstawowej w Krosnowicach zaproszeni zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Powiatowej Komendy Policji w Kłodzku.

6 września, od godziny 9:00 panowie spotykali się z uczniami i przypominali o zasadach poruszania się po drogach publicznych - w przypadku pojedynczych pieszych, jak i kolumn osób maszerujących poboczem czy też tych poruszających się na rowerze. Zademonstrowali ruch uliczny kierowany przez stojącego na drodze policjanta i odpowiedzieli na pytania uczniów.

Dla wszystkich była to przyjemna nauka polegająca na powtórzeniu zasad obowiązujących każdego pieszego, którego dbałość o te zasady może uratować zdrowie, a nawet życie.

Po tej lekcji każdy wie, że należy przestrzegać przepisów, bo wtedy z pewnością zwiększy się szansa na uchronienie się przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

 źródło: UG Kłodzko

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
środa, 14.11.2018 17:55
13
środa, 14.11.2018 13:02
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork