Będzie nowy parking w Lądku-Zdroju. Pieniądze były, znalazł się wykonawca. Finał prac? Daleko...

piątek, 9.9.2022 12:57 761 0

Co jest jedną z ważniejszych barier rozwoju miejscowości uzdrowiskowych nie tylko w naszym regionie? Brak miejsc parkingowych dla turystów. Dziś w Lądku-Zdroju podpisano umowę na budowę parkingu przy Alei Marzeń. Pomieści on 50 pojazdów osobowych oraz 5 autokarów. 

Burmistrz Roman Kaczmarczyk już kilkukrotnie podchodził do tego projektu, ale znaleźć teraz wykonawcę, który za rozsądną cenę zechce podjąć się robót, nie jest łatwo. Wreszcie 9 września podpisał umowę. Zadanie nazywa się dość skomplikowanie: „Budowa kompleksowej infrastruktury turystycznej na terenie gminy Lądek-Zdrój – parkingu przy Alei Marzeń”, ale to wymóg formalny. – Wreszcie! – przekazał nam burmistrz Kaczmarczyk. Parking będzie pod wyciągiem narciarskim, z porządnymi toaletami i oświetleniem. W zimie będzie służył narciarzom, a w lecie odciąży część zdrojową miasta.

Koszt wykonania prac to 2 mln 944 tys. 500 zł. Inwestycja będzie finansowana ze środków, które gmina Lądek-Zdrój otrzymała w 2021 roku w ramach wsparcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – Funduszu przeciwdziałania Covid-19. Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu będzie lokalna firma Wasama Sp. z o.o.  Budowa obiektu będzie realizowana w oparciu o formułę „Zaprojektuj-wybuduj”.

W ramach I etapu pomiędzy centrum uzdrowiska a stacją narciarską powstanie duży parking na 50 pojazdów osobowych oraz 5 autokarów. Na potrzeby komunikacji zostanie także przebudowany i przystosowany do przejazdu obiekt mostowy wraz z odcinkami dróg dojazdowych. Finał inwestycji planowany jest na marzec 2024 r. [kot]

Żródło zdjęć: UMiG Lądek-Zdrój

Dodaj komentarz

Komentarze (0)