komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Autor kłodzkich kryminałów retro na Twierdzy [Foto]

poniedziałek, 27.7.2020 15:26 , komentarze: 4 , odsłony: 1435
kategorie artykułu:

Powiatowa Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku i Twierdza Kłodzko zorganizowały spotkanie z Tomaszem Duszyńskim, autorem kłodzkich kryminałów retro. Pisarz promował drugą część cyklu pt.: „Glatz. Kraj Pana Boga”.

- Ze względów epidemicznych obowiązywały wcześniejsze mailowe zgłoszenia i limit uczestników. Dlatego też zorganizowaliśmy dwa spotkania o godz.11.00 i 18.00., które odbyły się, na wolnym powietrzu, na placu przed kazamatą Wielkiego Kleszcza -  relacjonuje Klaudia Lutosławska-Nowak, zastępca dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku.

Podczas spotkania autor opowiadał o swoich związkach z Kłodzkiem i śnie, który był inspiracją do napisania powieści kryminalnej „Glatz".

- Poznaliśmy ulubionych pisarzy Tomasza Duszyńskiego oraz jego zainteresowania regionalistyką. Dowiedzieliśmy się też jak wygląda warsztat pracy pisarza, czym się inspiruje i jak wygląda zbieranie materiałów do każdej książki - mówi zastępca dyrektora Powiatowaej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku.

Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zakupienia książek autora i uzyskania jego autografu. A co najważniejsze dla czytelników, autor zapewnił, że cykl kryminałów retro będzie kontynuowany i w przyszłym roku na wiosnę ukaże się 3. tom. Będzie on pretekstem do kolejnego spotkania z Tomaszem Duszyńskim.

 

Wasze komentarze

Duszyński retro o Glatz,Krajewski retro o Breslau...dlaczego nie w Kłodzku...
poniedziałek, 27.07.2020 16:14 autor: Maschinengewehrschütze
Jasne...Tylko nie zrozumiałeś sensu mojego pytania.
wtorek, 28.07.2020 17:56 autor: Maschinengewehrschütze
Akcje tych kryminałów rozgrywają się za czasów kiedy...
poniedziałek, 27.07.2020 16:39 autor: ano
poniedziałek, 10.8.2020 15:15
5
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele